Yükleniyor...

Popüler Analist Bitcoin’in Rekor Kırmaya Devam Edeceğini Düşünüyor

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin'in 1 trilyon dolarlık piyasa değerine doğru ilerlediğini düşünüyor.

populer analist bitcoin in rekor kirmaya devam edecegini dusunuyor

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in 1 trilyon dolarlık piyasa değerine doğru ilerlediğini düşünüyor.

McGlone Twitter üzerinden yaptığı açıklamada BTC’nin benimsenmesinin arttığını ve Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doların trilyon dolarlık piyasa değerine giden yoldaki en büyük engel olduğunu söyledi. McGlone’un grafiğine göre, BTC 2021 ile 2022 arasında 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşacak.

Bloomberg ve McGlone tarafından bu ayın başlarında yayınlanan bir rapor, gelecek yıl Bitcoin’in parabolik bir koşuya hazır olabileceğini öngörüyor.

Rapor, makroekonomi, Bitcoin’in azalan arzı ve 21 milyonluk arz sınırı, kurumsal kripto varlık yönetimi firması Grayscale’den tutarlı Bitcoin satın alımları ve son halving’in zamanlaması da dahil olmak üzere BTC’nin değerlemedeki keskin yükselişini destekleyen bir dizi faktöre değiniyor.

“2021’de Bitcoin’in direnç seviyesi 10.000 dolar, destek seviyesi ise 20.000 dolar olacak. Bitcoin’in geçmiş performansı, potansiyel olarak hızlı kazanımlar yılı olarak 2021’e işaret ediyor.”

Raporda ayrıca şu ifadelere yer veriliyor:

“Halving sonrası yıllar en çok kazandıranlar arasında yer aldı ve 2017’de olduğu gibi, 2021’de de üç yıllık bir bina temeli hazır olacak. Kripto piyasasının genelinde olduğu gibi Bitcoin’in de arzı sınırlı ve arzı sınırlı paraların avantajları olur.”

Bitcoin Rekor Üstüne Rekor Kırıyor

Geçmiş haftalarda birçok kripto para analisti, Bitcoin’in yükseliş trendinde olduğuna ve keskin yükselişler gösterebileceğine dikkat çekmişti. Dün itibariyle Bitcoin 17.000 dolar seviyesini aşmayı başardı ve büyük bir heyecana sahne oldu.

17.000’in heyecanı sürerken, Bitcoin 18.000 seviyesini de görmeyi başardı ancak şu anda CoinMarketCap verilerine göre, 17.788 dolardan işlem görüyor ve piyasa değer ise yaklaşık 329 milyar dolar sevisinde görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner