Yükleniyor...

Popüler Analist Chainlink (LINK) Fiyatının NFT Sayesinde Artabileceğini Söyledi

Popüler kripto para birimi analisti Tyler Swope, yakın gelecekte Chainlink’in (LINK) fiyatının, dinamik NFT’lerin piyasaya sürülmesiyle proje non fungible token (NFT) pazarına girerse artacağına inandığını açıkladı

link nft

Popüler kripto para birimi analisti Tyler Swope, yakın gelecekte Chainlink’in (LINK) fiyatının, dinamik NFT’lerin piyasaya sürülmesiyle proje non fungible token (NFT) pazarına girerse artacağına inandığını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yeni bir videoda Swope, Chainlink’in geçen sene yayınladığı dinamik NFT basma stratejileri hakkındaki blog gönderisini vurguladı. Blog gönderisi dinamik NFT’leri şu şekilde tanımlıyordu:

“NFT’lerde bir sonraki evrim, statik NFT’lerden dinamik NFT’lere – harici veriler ve sistemlerle iletişim kurmak ve bunlara tepki vermek için oracle’ları kullanan sürekli akıllı sözleşmelere geçmektir. Oracle, NFT’nin harici verileri /sistemleri NFT’leri basmak/yazmak, eşler arası ticaret yapmak ve durumu kontrol etmek için bir mekanizma olarak kullanmasına izin verir.”

Şu anda, NFT’ler ERC-721 ve ERC-1155 token standartlarını kullanıyor ve Swope tarafından “statik” olarak tanımlanıyordu. Swope, bunların, gerçek dünya verilerine tepki vermediklerini belirtti.

Daily Hodl’ın bildirdiği gibi, Chainlink’in oracle’larını kullanarak dinamik NFT’ler gerçek dünya verilerine göre değişir. Bunun üzerine Swope, projenin Doğrulanabilir Rastgelelik Üreticisinin (VRF) Ekim 2020’den beri yayında olduğunu ve “rastlantısallık yoluyla NFT’lere dinamik yetenekler kazandırdığını” belirtti.

Ether Cats de dahil olmak üzere bazı NFT projelerinin halihazırda Chainlink’in VRF’ini kendi platformlarında kullandığı bildiriliyor. Protokol, gerçek dünya olaylarını non fungible token’lara ekleyerek NFT’lere değer katacak şekilde ayarlanmıştır.

Kısacası bu, bir NFT oyuncu kartının bir oyuncunun istatistikleriyle sürekli olarak güncellenebileceği ve daha sonra “turnuvaların kazananlarını belirlemek ve kazanan ödemeleri tetiklemek için” kullanılabileceği anlamına geliyor.

Chainlink’in blog yazısı aynı zamanda özgünlük ve kimlik doğrulama sistemlerinden de bahsediyor. Dijital kimlik doğrulama sistemlerini kullanan kullanıcıların, özel verilerinin kontrolünü ellerinde tutarken mevcut uygulamaları da kullanabilecekleri bildirildi. Swope eklendi:

“Chainlink, akıllı sözleşmelerin kişisel kimlik bilgilerini doğrulamak için kimlik tabanlı blok zincirlerini sorgulamasının yanı sıra başka bir iş sürecinden elde edilen çıktıya dayalı olarak bir kişinin kimliğine veri eklemesine olanak tanır.”

Analiste göre tüm bunlar, Chainlink’in LINK token’ına olan talebi arttırabilir ve bir fiyat artışını tetikleyebilir.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x