Yükleniyor...

Popüler Analist, Çok Tartışılan 100.000 Dolarlık Bitcoin (BTC) Tahminine Açıklık Getirdi

Stok akış (S2F) oranını ilk defa Bitcoin'e uygulayarak tartışmalara sebep olan kripto para analisti PlanB, 2020 için güncellenmiş BTC tahminini açıkladı.

Popüler Analist Çok Tartışılan 100.000 Dolarlık Bitcoin BTC Tahminine Açıklık Getirdi

Stok akış (S2F) oranını ilk defa Bitcoin’e uygulayarak tartışmalara sebep olan kripto para analisti PlanB, 2020 için güncellenmiş BTC tahminini açıkladı.

Bitcoin (BTC) Stok Akışı Modeline Uygun

Analist, BTC’nin şu anki fiyatının, piyasadaki bir emtia miktarının yıllık üretilen tutara bölünmesiyle elde edilen S2F oranına uygun olduğunu söylüyor.

Bitcoin (BTC) Yarılanması Fiyatlara Etki Edecek

PlanB, Mayıs ayında üretilen BTC miktarını yarıya indirecek Bitcoin yarılanmasının (halving) muhtemelen BTC fiyatı üzerinde hemen olumlu bir etkisi olacağına inandığını söyledi. Güncellenmiş tahmini ile BTC’nin bu yıl 50.000 ila 100.000 dolar arasına ulaşacağını düşünüyor. Analist, son görüşünü şu şekilde açıkladı:

Bitcoin yarılanmasına dört ay kaldı. Bence yarılanma doğru fiyatlandırılıyor ve piyasalar verimli, yani az sayıda insan (%10) S2F modelini biliyor, anlıyor ve inanıyor ve çoğu insan (%90) S2F’yi tanımıyor, istatistikler ve matematik bunu anlamıyor, bence talebin eksik olduğu düşünülüyor vb.

2020 yarılanması (50 bin ABD doları) için daha düşük bir tahmin için aylık verilere dayanan orijinal formülü BTC = 0,4 * sf ^ 3’ü kullandım. Benim en sevdiğim Ekim ayı için yıllık verilere göre ayarlanan BTC = 0,18 * sf ^ 3,3 formülü, daha yüksek bir tahmine (100 bin dolar) işaret ediyor. IMO lezzet sorusu: Yükseliş muhafazakar mı agresif mi olacak?

Bitcoin savunucuları, sonsuz para baskısı çağında lider kripto para biriminin sınırlı arzına ve bankalara ihtiyaç duymadan değer taşıma kabiliyetine işaret ederken, Bitcoin eleştirmenleri, yatırımcıları Aralık 2017’de maksimum 20.000 dolarlık seviyesine kıyasla %64 oranında düşen riskli bir varlıktan kaçınmaları konusunda uyarıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x