Yükleniyor...

Popüler Analist, Ethereum’dan (ETH) Pazar Payı Kapabileceğini Söylediği 5 Altcoin Sıralıyor

Popüler kripto para analisti Lark Davis, Ethereum'un akıllı sözleşme pazarındaki üstünlüğünden pay kapacağını düşündüğü 5 altcoin sıralıyor.

populer analist ethereumdan eth pazar payi kapabilecegini soyledigi 5 altcoin siraliyor

Popüler kripto para analisti Lark Davis, Ethereum’un akıllı sözleşme pazarındaki üstünlüğünden pay kapacağını düşündüğü 5 altcoin sıralıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Davis, genel olarak Ethereum konusunda iyimser düşünüyor. Ancak aynı zamanda kullanıcılar Ethereum’un güncellemesini beklerken diğer zincirlerin de pazar payının bir kısmını oluşturmaya hazır olduğunu düşünüyor:

“Yeni zincirlerde yeni merkeziyetsiz finans (DeFi), yeni zincirlerde yeni non fungible token’lar (NFT’ler), yeni token satışları, yeni launchpad’ler var ve hepsi çok zincirli bir gerçekliğe girmeye başlıyor. Pek çok protokol birden fazla zinciri entegre ediyor ve Ethereum’un hakimiyeti giderek daha fazla azalıyor çünkü kendini güncellemek, ücretleri düşürmek ve kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirmek için mücadele ediyor.

Ancak açık olmak gerekirse, ben dev bir Ethereum boğasıyım ve Ethereum’un vaatlerini ölçeklendirebileceğine ve yerine getireceğine inanıyorum. Ancak bu gerçekleşene kadar, diğer akıllı sözleşme platformlarında inanılmaz bir yatırım fırsatı olduğunu düşünüyorum ve elbette biliyorsunuz ki ‘tek ağ, birçok zincir teorisine’ inanıyorum. Şu anda inşa edilen gerçeklik bu.”

Davis’in Ethereum’a meydan okuyacağını düşündüğü ilk proje, yerel token Binance Coin’in (BNB) çalıştığı Binance Smart Chain:

“Ethereum’dan pazar payı almayı başaran ilk ve en bariz blokzinciri Binance Smart Chain’dir ve sadece son birkaç ayda DeFi’da kilitlenen toplam değerin %15’ini yakalamayı başardı. Başka hiçbir blokzinciri, Ethereum’dan bu kadar büyük bir pazar payını yakalamayı başaramadı ve nedenini görebilirsiniz: Ücretler çok ucuz, BSC’de (PancakeSwap) kullanabileceğiniz birçok uygulama var, hızlı, basit, kullanması zevkli, kullanıcılar için iyi bir deneyim sunuyor.”

Bir sonraki seçim, Davis’in pazar payını düşürdüğünü söylediği Terra. Çünkü gerçek dünyadaki varlıkların fiyatını takip eden ve yatırımcıların esasen borsa için piyasa yapıcı olarak hizmet etmelerine olanak tanıyan, fungible nitelikte varlıklar yaratan Mirror Protocol gibi popüler uygulamalara sahip:

“Bence bu, hakkında daha çok şey duyacağımız ve insanların kullanmak istedikleri ürünleri uygun fiyatlarla sunmaya devam ettikleri sürece pazar payını çekmeye devam edecek.”

Davis’in listesinde, saniyede 50.000 işlemi işleyebileceğini ve “patlayan” bir DeFi ekosistemine ev sahipliği yaptığını belirttiği bir blokzinciri olan Solana (SOL) var. Kripto para alanındaki en büyük isimlerden bazılarının Solana’ya yatırım yaptığını söylüyor. 

Analistin dördüncü seçimi ise Polkadot (DOT):

“Polkadot için toplam ekosistem – inşa edilenler inanılmaz. Geliştiricilerden ve yatırımcılardan ağ yeteneklerini henüz tam olarak başlatmamış bir blokzinciri için bu kadar heyecan duyulduğunu görmemiştim. Muhtemelen şu anda Polkadot üzerine inşa edilen veya Polkadot ile entegre olduğunu söyleyen yaklaşık 200 farklı proje var.”

Davis’in listesinin sonuncusu Cardano (ADA). Trader, non fungible token (NFT) ekosisteminin Cardano’da canlanmaya başladığını görmekten heyecan duyduğunu belirtti:

“Cardano’yu da dışarıda tutmamanız için basit bir neden var. Bu, hype seviyesi ve Cardano’ya adanmış topluluk – kesinlikle çok büyük. Kesinlikle çok büyük. Cardano, oldukça motive edilmiş ve oldukça hevesli bir kullanıcı tabanına sahip olma açısından en iyi blokzincirlerinden biridir. Cardano topluluğuna karşı iddiaya girmek istemem.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x