Yükleniyor...

Popüler Analist Kısa Vadede Bitcoin (BTC) için 13.000 Doları İşaret Etti!

Kripto para analisti Philip Swift, gelecek yıl meydana gelecek yarılanma (halving) ile Bitcoin (BTC) fiyatının beş rakamlı seviyelere geri döneceğine inanıyor.

bitcoin halving

Kripto para analisti Philip Swift, gelecek yıl meydana gelecek yarılanma (halving) ile Bitcoin (BTC) fiyatının beş rakamlı seviyelere geri döneceğine inanıyor.

Boğa Koşusu Yakında Başlayabilir

Şu anda Bitcoin (BTC) fiyatı hala 7.000 dolarlık aralığın içinde konsolide olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta boyunca oldukça yatay bir seyir izlemiş ve kısa bir süre önce hızlı bir şekilde sönen ufak patlama yaşanmıştı. 21 Kasım’da 8.000 doların altına düştüğünden bu yana Bitcoin (BTC) bu direnci kıramadı ve daha düşük seviyeleri gördü. Bu durum, herhangi bir kazançtan önce daha fazla acının yaşanabileceğini ortaya koyuyor.

Analist Philip Swift, bir dizi farklı tablo oluşturarak başka bir boğa piyasasının zirvesinde olabileceğimiz sonucuna vardı. İlk grafikte 350 günlük hareketli ortalamayı (MA) Bitcoin fiyatının şu anda sahip olduğu destek testi olarak kullanıyor. Analist, bu göstergenin üzerinde hareket eden fiyatın genellikle bir boğa piyasasına işaret ettiğini belirtiyor.

Ancak bu yaygın olarak kullanılan teknik göstergelerden biri değil, çünkü çoğu analist haftalık, günlük ve daha kısa süreli zaman dilimlerinde 50 ve 200 hareketli ortalamaları kullanmayı tercih ediyor. Bitcoin şu anda her iki periyotta da oldukça altta seyrediyor ancak 50 haftalık hareketli ortalamayı tutuyor. Ağ momentumu göz önünde tutmaya değer başka bir ölçümdür ve ağdaki hacimler de yükseliş bölgesine doğru bir harekete işaret edebilir. Swift, pazar döngüsünün son ayı aşamasında olduğumuzu ekledi:

Bunların hepsini Golden Ratio Multiplier (Altın Oran Çarpanı) ile bir araya getirildiği zaman Ocak/Şubat aylarında Bitcoin, 350×1.6 (yeşil bölge) bölgeye gelecek ve fiyat yaklaşık 12-13 bin dolar civarında olacak.

Gelecek yılın ilk iki ayına kadar sert bir hareket bekleniyor. Bloomberg analisti Mike McGlone da 2020’de Bitcoin fiyatının beş rakamlara geri dönebileceğini düşünüyor.

Bitcoin Yarılanması (Halving)

Temel açıdan yarılanma tüm bu öngörülere katkıda bulunabilir. Google Trend verilerinde genel olarak kripto para aramaları azalırken, “Btcoin halving” için arama sayısının arttığı göze çarpıyor.

Analist PlanB de aynı görüşleri paylaşarak Bitcoin fiyatının yarılanmadan sonra artacağını düşünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x