Yükleniyor...

Popüler Analist Müjdeyi Verdi: Bitcoin (BTC) Resmi Olarak Boğa Piyasasında

Pazartesi günü, Bitcoin (BTC) önemli bir patlama yaptı.

Populer Analist Mujdeyi Verdi Bitcoin BTC Resmi Olarak Boga Piyasasinda

Pazartesi günü, Bitcoin (BTC) önemli bir patlama yaptı. En iyi kripto, sadece birkaç saat içinde 11.700 dolardan 12.400 doların biraz üzerine çıktı. Bu hareket, Bitcoin fiyatını son 14 günde güçlü bir direnç olarak hareket eden kritik 12.000 dolar seviyesinin üzerine fırlattı.

Yazım sırasında Bitcoin 11.721 dolar seviyesine düştü. Ancak, son birkaç gündeki çılgın fiyat dalgalanmalarına rağmen, tartışmalı bir teori olan stok akış modelinin kurucusu PlanB, Bitcoin’in resmi olarak bir boğa piyasasında olduğunu doğruladı.

Bitcoin (BTC) Boğa Piyasasında

Bitcoin stok-akış modelinin kurucusu olarak popüler olan Quant analisti PlanB, yeni analizini Twitter’da paylaştı. Analist, Bitcoin’in şu anda 64 puanı kaydeden göreli güç endeksi (RSI) ile özellikle güçlü göründüğünü belirtti.

Hatırlatmak gerekirse RSI, belirli bir fiyatta bir varlığın aşırı alım ve aşırı satım koşullarını belirlemek için kullanılan bir momentum göstergesidir.

PlanB’nin paylaştığı tabloya göre, Bitcoin’in mevcut RSI okuması 2012 ve 2016’yı anımsatıyor. Her iki dönemde de BTC yüksek bir RSI okumasına sahipti ve bu durumu yarılanmanların (halving) ardından büyük bir boğa rallisi izledi.

PlanB’nin stok akış modelinin en son güncellemesinde, stok akış çapraz varlık modelinin (S2FX) Bitcoin’in 2024’ün sonunda 288.000 dolara ulaşacağını öngördüğüne dikkat çekmek gerekir.

Daha önce de belirtildiği gibi, PlanB yeni bir boğa piyasasının çoktan başladığına inanıyor. Bitcoin S2F modeline göre yükselmeye devam ederse, Wall Street’in şok geçireceği aşikar görünüyor.

Wall Street Gelecek İçin Hazır Değil!

PlanB’nin S2F modeli, çok pembe olduğuna inanan muhaliflerin eleştirilerini pek dikkate almıyor. Başka bir popüler analist olan Preston Pysh, S2F modelinin gerçekleşme ihtimaline karşın, Wall Street’in bundan sonra olacaklara hazırlıklı olmayacağını söylüyor.

Bunun nedeni, kripto uzmanlarının uzun vadede BTC’nin değerini belirlemek için kullandıkları “çoğu piyasa katılımcısının olaylara günlük terimler yerine doğrusal terimlerle bakmaya alışması…” olmasıdır.

Kripto, logaritmik bir varlıktır. Bu, benimsenmesinin sabit bir oranda arttığı anlamına gelir. Bu nedenle, Bitcoin fiyatı hisse senetleri gibi doğrusal grafiklerde değil, günlük grafiklerde eşleştirilir. Bitcoin, stok akış modeline göre tanımlanan yolu izlemeye devam edebilir mi? Bunu zaman gösterecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner