Yükleniyor...

Popüler Analist Uyardı: Chainlink (LINK) Balonunu Patlamak Üzere

Tüm gözler şu anda Bitcoin üzerinde olsa da, piyasa değeri ile 5.

Chainlink Link

Tüm gözler şu anda Bitcoin üzerinde olsa da, piyasa değeri ile 5. en büyük kripto para birimi olan LINK, daha geniş bir piyasa düşüşünün ortasında bir yavaşlama yaşıyor. ilk 10 kripto para birimi arasında Chainlink (LINK), son 24 saatte %11 ile en yüksek yüzde düşüşünü yaşadı.

Şu anda aşırı satım seviyelerinde gezinen LINK, son 16 gün içinde Bollinger çizgisinin üzerinde ve aşırı satış seviyelerinde faaliyet gösterdi. Tükenme yakın olabilir çünkü LINK, son gördüğü ve 5 gün önce ele geçirdiği bir seviye olan 18,82 dolardan 15,64 dolara düştü. Çöküş, Bitcoin’in 12.000 doların üzerindeki yükselişiyle aynı zamana denk gelirken (Bitcoin yukarı doğru büyük bir hareket yaptığında, altcoin’ler değer kaybediyor) LINK bugün neredeyse hiç hareket etmedi ve 16 dolar seviyelerine yerleşti.

Chainlink (LINK) Piyasadan Bağımsız Hareket Ediyor

Veri analiz firması olan Santiment’e göre LINK’in düşüşü eşi görülmemiş ve kripto piyasasının geri kalanından bağımsız. Ancak arka planda olan şey, son birkaç aydır borsalardaki LINK arzının azalmasıdır.

Santiment, LINK ordusunun (veya Twitter’da adlandırıldıkları şekliyle LINK denizcilerinin) satış yapmadığını ve arzın gittikçe çoğunun borsalardan çevrimdışı cüzdanlara taşındığını teorileştiriyor. Tıpkı eski arz ve talep yasası gibi, talepteki artış, ceteris paribus varsayımıyla arz sürekli olarak azalırsa bir fiyat artışına yol açacaktır.

Ancak, “CryptoWhale” olarak bilinen popüler kripto para analisti, LINK’in zaten katlanarak büyüdüğünü ve merkezsiz finans “ve açgözlülük” konusundaki yutturmaca nedeniyle fiyatının gerçek değerinin çok ötesine geçtiğini savunuyor.

Chainlink (LINK) Reklamları Çok Yapılıyor

CryptoWhale, LINK’i bir balon olarak sınıflandırdı ve yatırımcıların şu anda gütme veya insanların başkalarının yaptıklarını takip etme eğilimi nedeniyle kripto para birimine doğru çekildikleri belirtti. Ayrıca analist, ünlülerin LINK hakkında nasıl konuşmaya başladığını ve ana akım medyanın nasıl haber vermeye başladığını dikkat çekti.

Trader, LINK’in neden bir balonda olduğuna dair bir dizi argüman paylaştı, ancak nihayetinde en büyük 5. kripto para biriminin ana sorununa değindi: Coin Supply Concentration (Kripto Para İkmal Konsantrasyonu).

CryptoWhale bir tweet’te, “Madeni paraların %70’inin 9 balina tarafından tutulduğu düşünüldüğünde, yatırımcıların kar almaya hazır olduklarını düşündüklerinde büyük olasılıkla tasfiyeye başlayacaklar” dedi. Sonunda, zirveyi tahmin etmenin neredeyse imkansız olduğu konusunda uyardı. Ama nasıl biteceğini biliyoruz. Yutturmaca azaldığında, panik hakim olacak ”dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner