Yükleniyor...

Popüler Analist Uyardı: “Dikkat! Altcoin Sezonu Resmen Başladı”

Ünlü kripto para analisti Alex Krueger, en büyük kripto para endeksine göre ilk 10 dışında kalan kripto paralarda altcoin sezonunun çoktan başladığını söyledi.

altcoin season 1

Ünlü kripto para analisti Alex Krueger, en büyük kripto para endeksine göre ilk 10 dışında kalan kripto paralarda altcoin sezonunun çoktan başladığını söyledi.

Mevcut Altcoin Sezonu Riskler Barındırıyor

Krüger, Bitwise 20’den gelen en son verileri inceleyerek 11 ila 30 arasında bulunan en büyük altcoin’lerin 1 Ocak’tan bu yana yüzde 53,5 oranında yükseldiğini söyledi. Aynı döneme lider kripto para Bitcoin yüzde 21’lik bir artış yaşadı. Krüger, trader’ların altcoin sezonunun başlangıcını kutlamalarını umduğunu belirterek, ancak her kripto paranın uzun vadede değerini kanıtlaması gerektiği konusunda şu şekilde uyarıda bulundu:

Genellikle altcoin sezonu başladığı hakkında sürekli yorumlar yapılıyor, ancak bu sefer durum ciddi. Umarım herkes çok dikkatli olur. Çünkü bu tokenlerin çoğu yazılım olarak başlangıç aşamasında.

Kripto para fiyat takipçisi CoinGecko, tüm zamanların en yüksek seviyelerinden beri kripto paraların ne kadar değer kaybettiği konusunda veriler sunuyor. Ayıklanan veriler, BTC ve altcoin piyasalarına yatırım yapma konusundaki aşırı oynaklığı ve riski ortaya koyuyor.

İşte piyasadaki USDT hariç en büyük 10 kripto paranın yaşadığı düşüşler (tüm zamanların en yüksek seviyesinden sonra görülen değer kayıpları):

  • Bitcoin – yüzde 54 düştü
  • Ethereum – yüzde 88 düştü
  • XRP – yüzde 93 düştü
  • Bitcoin Cash – yüzde 90 düştü
  • Bitcoin SV – yüzde 24 düştü
  • Litecoin – yüzde 83 düştü
  • EOS – yüzde82 düştü
  • Binance Coin – yüzde 54 düştü
  • Ethereum Classic – yüzde 79 düştü
  • Tron – yüzde 92 düştü

Bitcoin (BTC) Zararla Anılıyor

Venture Coinist’ten Luc Martin, Bitcoin’in yıllar içindeki fiyat döngüsüyle ilgili bir videoyu Twitter’da paylaştı. CNBC’ye konuk olan Martin, genel BTC fiyat hareketlerine kuşbakışı bir görünüm verdi ve şu açıklamaları yaptı:

Sanırım hala ortaya çıkan ve belki de yanlış anlaşılan veya bilinmeyen en büyük şey, Bitcoin’in ne kadar başarılı olduğu. Birçok insan Bitcoin satın alan herkesin zararda olduğunu düşünüyor.

Belki sadece üç ay sürdü sanırım, 2017’nin sonundan Ocak 2018’e kadar Bitcoin bugünkünden daha yüksek işlem gördü… Yine de herkesin zararda olduğuna dair bir isimlendirme var. Ancak Bitcoin bu süre zarfında en iyi performans gösteren bir varlık oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x