Yükleniyor...

Popüler Analist:”Bitcoin’in Yükseliş Trendine Girmesi İçin Önünde İki Engel Var”

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta yatay ticaretini devam ettirdiği için zorlu bir hafta geçirdi diyebiliriz

bitcoinin yukselis trendine girmesi icin onunde iki engel var min

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta yatay ticaretini devam ettirdiği için zorlu bir hafta geçirdi diyebiliriz. Herhangi bir eğilim kazanamaması, muhtemel olarak borsanın konsolidasyon aşamasından kaynaklanmakta.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in geleneksel pazara inanılmaz derecede bağlı hale gelmesi, bazı kesimler tarafından olumlu olarak karşılanırken, bazı analistler ise ilerleyen günlerde bu durumun olumsuz sonuçlar doğuracağına inanıyor. Bununla birlikte, popüler bir analist şu anda Bitcoin’in potansiyel yükselişinin gerçekleşmeden önce önünde iki önemli faktör olduğunu iddia ediyor.

Bitcoin ve toplu kripto para piyasası, geçtiğimiz birkaç haftadır konsolidasyon aşamasına girdi. Bu yatay ticaret dalgası, trader’lara ve yatırımcılara bir sonraki trendin neresi olabileceğine dair fikir verme konusunda ise oldukça yetersiz kaldı.

Geçmişte bu kadar yoğun konsolidasyon dönemlerinden sonra Bitcoin’in fiyatı neredeyse her zaman, büyük hareketler yaşadı. Konsolidasyon aşaması ne kadar uzun ve sıkı olursa, sonraki hamle de o kadar büyük oluyor.

Bu sebeple analistler, özellikle devam eden iki makro olayın tamamen sonuçlanana kadar BTC’nin büyük olasılıkla yatay ticaret yapmaya devam edeceğine inanıyorlar.

Bitcoin Momentum Kazanmak İçin Yoğun Çaba Gösteriyor

Bitcoin yazım itibari ile 11.686 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu seviye, son dönemde yaşadığı düşük seviyelere kıyasla önemli bir yükselişe işaret ediyor ancak herhangi bir kilit teknik seviyenin üzerinde bir kırılma olduğunu göstermiyor.

Bitcoin’de şu an için mevcut işlem aralığı 11.200 dolar ile 11.600 dolar yer alıyor. Bu seviyelerden birisi kırılıncaya kadar konsolidasyon aşaması devam edecektir. Bu yatay ticaret dönemi ne kadar uzun sürerse, sonraki hamle o kadar büyük olacaktır.

Seçim ve Siyaset Faktörleri Bitcon’i Durduruyor

Popüler analist, Bitcoin’in orta vadede hangi yöne doğru kırılacağı hakkında açıklama yaparken, ABD’de teşvik anlaşmasının geçmesini engelleyen politikalar ve yaklaşan başkanlık seçimlerinin belirsizliğinin, BTC’yi durdurduğunu açıkladı.

Ünlü analist bu iki faktörün son bulana kadar, lider kripto paranın sürdürülebilir bir trend kazanacağına inanmıyor.

“Seçimlerdeki ve politikadaki belirsizlik devam ettiği sürece BTC ticaretinin sıkıcı bir şekilde devam edeceğini düşünüyorum.”

Bu açıklamalara baktığımızda, Bitcoin’in bir sonraki büyük hareketini ve kalıcı trendini görebilmemiz için birkaç hafta daha bekleyeceğiz gibi görünüyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x