Yükleniyor...

Popüler Analiste Göre Bitcoin’in (BTC) Düşüşüne Bir Yanlışlık Sebep Oldu

Popüler analist Willy Woo, son Bitcoin (BTC) satışlarının milyar dolarlık bir balina transferini çevreleyen yanlış verilerden kaynaklanabileceğini söyledi.

populer analiste gore bitcoinin btc dususune bir yanlislik sebep oldu

Popüler analist Willy Woo, son Bitcoin (BTC) satışlarının milyar dolarlık bir balina transferini çevreleyen yanlış verilerden kaynaklanabileceğini söyledi.

“What Bitcoin Did” ile yeni bir programda Woo, 1,5 milyar dolarlık Bitcoin transfer eden bir balinaya yönelik yanlış yönlendirilmiş korkunun, büyük Bitcoin satışını başlatan katalizör olabileceğini ifade etti.

Glassnode CTO’su Rafael Schultze-Kraft ile konuştuktan sonra Woo, devasa bir BTC hareketleriyle ilgili yanlış verilerin, bir Bitcoin balinasının kripto paralarını açık piyasada satabileceği Gemini borsasına taşıdığını gösterdiğini söyledi. Ancak gerçekte hareket, Gemini’nin fonlarının bir iç transferiydi.

“Bu büyük satışı anlamaya çalışıyordum. Ve biliyorsunuz, en yüksek noktası, satmak için borsalara yeni taşınan 1,5 milyar dolarımız olduğuna dair küçük bir uyarı olduğunda başladı… varsayım satmaktı. Ve bence bu trader’lar arasında yayıldı ve satışların geldiğini görmeye başladık. Görünüşe göre cüzdanlarda aslında bir etiketleme hatası var ve Gemini içinde sadece kripto paraların dahili bir hareketi var.”

Analist, Bitcoin’in nefes kesen 58.000 doların üzerine çıktığı ralliden sonra düşmek için çok fazla alanı olduğundan, yanlış etiketli transferin ralliyi yavaşlatmada önemli bir rol oynamaya yettiğini açıkladı.

“… Momentumumuzu öldüren şey bu olabilir. Evet, bu çılgın satışa neden olan şey bu olabilir. Ve bu sadece yanlış verilerden kaynaklanan korkuydu.”

Bitcoin (BTC) fiyatı düşse de Woo, Bitcoin’in temelleri ve fiyat hareketleri hakkındaki tescilli verilerinin, en iyi kripto para biriminin güçlü bir boğa trendinde kaldığını ve 35.000 dolarlık bölgede sert bir zemine sahip olduğunu söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x