Yükleniyor...

Popüler Analiste Göre Ethereum’un Kaderi Değişebilir

Ethereum'un (ETH) orta vadeli görünümü özellikle son birkaç haftadır belirsizliğini koruyor.

ethereum icin kritik seviyeler

Ethereum’un (ETH) orta vadeli görünümü özellikle son birkaç haftadır belirsizliğini koruyor. Alıcılar ve satıcılar yoğun mücadele vermesine rağmen, kontrolü ele geçiremiyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para konumunda bulunan Ethereum, 340 dolar ile 350 dolar arasında işlem görmeye devam ederken, günün erken saatlerinde yüksek satış baskısı ile karşı karşıya kaldı ve bu satış baskısı neticesinde ETH, 355 dolar seviyesinden, 345 dolar seviyesine kadar düşüş yaşadı.

Ethereum ve tüm kripto para piyasası her iki yönde de belirli bir momentumdan şu an için yoksun görünüyor. Hem boğalar hem de ayılar, kısa vadeli görünümü ele geçirmeye çalışıyorlar. Ayılar ve boğalar arasında yaşanan bu mücadele de kripto paraların konsolidasyon aşamasına girmesine sebep oluyor.

ETH, piyasanın geri kalanından bağımsız olarak bugün erken saatlerde bazı dalgalanmalara maruz kaldı. Yaşanan bu ani hareketler, teknik anlamda zayıflığa sebebiyet verdi ve en büyük altcoin’de satış baskısını tetikledi. Boğalar şimdi, bu satış baskısını azaltmak için mücadele ediyor.

Tüm kripto para piyasası trendlerinin bir sonraki yönü muhtemelen lider kripto para Bitcoin’in (BTC) hareketleri doğrultusunda şekillenecek. Bununla birlikte popüler bir analist, ETH ve diğer altcoin’ler için oldukça etkili bir faktör olarak kabul edilen bir siyasi faktöre dikkat çekti.

Ethereum, yazım itibari ile 339 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu seviye ETH’nin son birkaç haftadır işlem gördüğü seviyeleri işaret ediyor.

Bitcoin ise şu anda 10.570 dolar seviyesinden işlem görüyor ve ETH ve toplu kripto para piyasasında olduğu gibi, lider kripto para için de kısa ve orta vadeli görünüm halen belirsizliğini koruyor.

Altcoin’ler, genel olarak BTC’den daha zayıf görünüyor. Bu durum da özellikle son zamanlarda altcoin’leri daha çok riskli görmeye başlayan yatırımcıların varlıklarını çekmesinden kaynaklanıyor.

Ünlü analist, Ethereum’un bir sonraki trendinde, federal teşvik paketi ile ilgili kararların oldukça etkili olacağını savunuyor. Özellikle 360 dolarlık kritik direncin altında işlem gören Ethereum için alıncak bu kararlar büyük önem taşıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x