Yükleniyor...

Popüler Analistten Bitcoin’in Devasa Potansiyelini Ortaya Koyan Yeni Model

Bitcoin'in (BTC) önümüzdeki on yıl içinde 1.

BTC Bitcoin 2

Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki on yıl içinde 1.000.000 dolara ulaşacağına dair cesur bir tahminle bilinen popüler kripto para analisti PlanB, riski ve ödülü ölçmek için kullanılan popüler oranın, Nasdaq’taki en büyük hisse senetlerinin bazılarına kıyasla Bitcoin’in para büyüme potansiyelini gösterdiğini söylüyor.

Bitcoin’in (BTC) Sharpe Oranı

Analist, Sharpe oranını Bitcoin, Facebook, Apple, Amazon, Netflix ve Google’a uyguladığı bir dizi grafik paylaştı. Sharpe oranı, Nobel ödüllü William Sharp tarafından oluşturulmuştur ve bir yatırımcının riskli bir varlığın volatiliteli olması halinde potansiyel olarak alınabilecek kar miktarının hesaplaması için tasarlanmıştır.

PlanB, Bitcoin’in 1’den daha büyük bir Sharpe oranına sahip olduğunu ve bu oranın rakiplerinden çok daha yüksek olduğunu söyleyerek şu şekilde açıklıyor:

Bitcoin, Sharpe oranı > 1 (kârlılık> risk) olan tek varlıktır! Klasik varlıklar (hisse senetleri, tahviller, altın) riski ve getirisi olarak sabittir.

FAANG (Facebook, Apple, Amazon, Netflix, Google) Bitcoin’e yakın bile değiller. Not: Bitcoin’in ilk yıllarını (2009-2012) atladım ve verileri güncelledim.

Bitcoin’deki (BTC) Düşüş Devam Edebilir

Bitcoin, olağanüstü volatilitesi ve parabolik fiyat hareketleri ile bilinir. Bitcoin boğaları son derece riskli varlığın henüz işin çok başında olduğunu söylese de, efsanevi yatırımcı ve Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffet dahil olmak üzere birçok eleştirmen, kripto para biriminin başarısızlığa mahkum olacağını düşünüyor.

Başka bir popüler analist Josh Rager ise kısa vadede Bitcoin’deki düşüşün devam edeceğini şu şekilde belirtti:

BTC fiyatı seviyeyi geri alamadı ve desteğe geri döndü. Her şey bitmiş değil, 8.000 dolara nasıl tepki verdiğini görmek istiyorum.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x