Yükleniyor...

Popüler Animasyon Komedi Dizisi Simpsonlar’da Kripto Paralar ve Blockchain Anlatıldı

Dünyanın en uzun zamandır devam eden televizyon dizilerinden Simpsonlar'da izleyicilere kripto paralar ve Blockchain anlatıldı.

Simpsonlar Bitcoin ve Kripto Paralar ve Blockchain

Dünyanın en uzun zamandır devam eden televizyon dizilerinden Simpsonlar’da izleyicilere kripto paralar ve Blockchain anlatıldı.

Simpsonlar’ın 31. sezonunun 13. bölümü olan Frinkcoin’de izleyicilere dijital varlıkların temellerinin anlatılması için 80 saniyeden fazla bir süre ayrıldı. Söz konusu sahne, Profesör Frink’in TV’yi açması ve Lisa Simpson’a kripto paraları tanıtmasıyla başlıyor, böylece “TV’nin en sevilen bilim adamı” Jim Parsons, dijital varlıkların nasıl çalıştığını açıklıyor.

Parsons’un sahnesi, 2000’li yılların başlarında çocuklar için yapılan eğitici animasyonları anımsatırken, dağıtık defterin nasıl çalıştığını açıklamak için animasyonlu bir kitap şu ifadeleri kullanıyor:

Şangay’dan Grenada’ya kadar birçok platforma yayılmış, paylaşılan ve senkronize edilmiş dijital veri konsensüsüyüm. Her gün geleceğin parası olmaya daha yaklaşıyorum. Cüzdanında değil, bilgisayarındayım.

Animasyonlu kitabın ardından Parsons’ın ikramiye kazandığı ve slot makinesinin Bitcoin saçmaya başladığı sahneye geçiliyor. Parsons daha sonra dağıtık defter teknolojisi ve Blockchain arasındaki bağlantıya dikkat çekiyor ve şunları söylüyor:

Para birimini kullandığınızda işlem deftere kaydedilir. Bir defter dolduğunda onu bir önceki kitap zincirine ekleriz. İşte bu Blockchain.

Kripto para birimi teknik jargonla dolu bir alan olsa da, Simpsonlar’ın kısa şovu ortalama bir insana hitap edecek düzeyde bir açıklama sunmayı başarıyor. Ortalama 4 milyondan fazla izleyicisi bulunan Simpsonlar’da kripto para birimlerine ayrılan bir dakika yirmi saniyelik kısım özellikle Bitcoin ve kripto paraların ana akımın ilgisini görmesi için oldukça önemli.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x