Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Popüler Araştırma Şirketine Göre Bu Kripto Parada Boğa Sinyalleri Var

Popüler Araştırma Şirketine Göre Bu Kripto Parada Boğa Sinyalleri Var

ABONE OL:google-news

Araştırma ajansı Nautilus Research, Bitcoin’in (BTC) büyük kırılmalardan önce tarihsel olarak meydana gelen ve potansiyel olarak bir sonraki üstel boğa koşusunun başladığını gösteren modelleri gösterdiğini söylüyor.

Bir Twitter gönderisinde, Nautilus Research, Bitcoin’in şu anda 2012 ve 2017 boğa koşularından önce gelen bir model oluşturduğunu öne sürüyor.

Ek8tnZzXUAcZeQE

Bağımsız araştırma firmasının grafiğine göre, Bitcoin tarihsel olarak patlama döngüsünün en yüksek seviyesinden en az %80 oranında düzeltme yaşadı ve ardından ortaya çıkan boğa piyasasını başlatmadan önce bir yıldan fazla bir süre konsolide oldu. Tarihsel göstergelere göre ise, Bitcoin yakında en baskın kripto para birimini 100.000 doların üzerine gönderebilecek parabolik bir mitingi ateşleyebilir.

Kurumsal İlginin Rolü Büyük

Yaygın bir şekilde takip edilen piyasa analisti Peter Brandt, en büyük kripto para birimine artan kurumsal ilginin rolünü vurgulayarak BTC hakkında kendi görüşlerini şöyle sundu:

“Bitcoin – EĞER mevcut kazanç Ekim sonuna kadar devam ederse – şimdiye kadarki en yüksek ikinci aylık kapanışa hazır. Kurumlar Bitcoin’e yatırım yaparak giderek daha fazla bu sektöre dahil oluyor. Kurumlar, varlıklarının değerini aylık olarak belirlemektedir.”

Buna ek olarak, derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings, Bitcoin’in, BTC‘nin 2019’un en yüksek seviyesi olan 13.000 dolarlık kilit seviyenin üzerine çıkmasıyla kripto alanında hala “açık lider” olduğunu söylüyor. Brandt gibi Weiss Ratings’den Juan Villaverde de ralli için kurumsal katılımın önemine vurgu yaptı.

Ek4dqgvX0AA sm4

Yatırımcılar bu hafta Bitcoin‘e yığıldı ve bu ralli diğer kripto para birimlerine de sıçradı. Bitcoin, varlıklarını kripto para birimine dönüştürmek isteyen geleneksel yatırımcılar için vazgeçilmez varlıktır. Bu nedenle, Bitcoin’in liderliği ele geçirdiğini her gördüğümüzde, alana yeni paranın girdiğinden emin olabiliriz. Bu, herhangi bir sürdürülebilir kripto boğa koşusu için bir ön şarttır.

Bitcoin yükseliş belirtileri gösterdikçe, kripto piyasası duyarlılık izleyicisi Alternative.me’nin Crypto Fear&Greed Index’i “aşırı açgözlülük”e dönüştü. Alternative.me’ye göre, aşırı bir açgözlülük okuması, piyasanın aşırı alım yapmaya başladığını ve ufukta bir geri çekilme olabileceğini gösteriyor.

“Yatırımcılar çok açgözlüyse, bu, piyasanın bir düzeltme yapması gerektiği anlamına gelir.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar