Yükleniyor...

Popüler Bitcoin Boğasından Gelecek İçin Çılgın Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini

Kripto para odaklı varlık yönetimi firması Morgan Creek Digital Assets’in kurucu ortağı ve tanınmış bir Bitcoin (BTC) boğası olan Anthony Pomploiano (Pomp), Bitcoin fiyatının bir gün coin başına 1 milyon dolara ulaşacağına inandığını açıkladı

bitcoin bogasi cilgin bitcoin btc fiyat tahmini bitcoin fiyati

Kripto para odaklı varlık yönetimi firması Morgan Creek Digital Assets’in kurucu ortağı ve tanınmış bir Bitcoin (BTC) boğası olan Anthony Pomploiano (Pomp), Bitcoin fiyatının bir gün coin başına 1 milyon dolara ulaşacağına inandığını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

“Fast Money” programında CNBC’den Melissa Lee’ye konuşan Pompliano’ya Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan analistlerinin son fiyat tahmini hakkında sorular soruldu. Hatırlarsınız daha önceki haberimizde verdiğimiz gibi JPMorgan uzun vadede BTC fiyatının 146.000 dolar ve üstüne çıkabileceğini yazmıştı.

Panigirtzoglou ve ekibi, alternatif bir para birimi olarak altının yoğunlaşmasının “uzun vadede Bitcoin için büyük bir artı” anlamına geldiğini yazmış ve bunun da teorik olarak uzun vadede 146.000 dolara ve daha fazlasına işaret edebileceğini belirtmişti. Aynı zamanda analistler fiyat hedefinin bu yıl için “sürdürülemez” olduğunu da yazdı.

Bu tahmine yanıt veren Pompliano, analistlerin neden “bu kadar muhafazakar davrandıklarını” sordu ve lider kripto para biriminin “her yönden altından en az 10 kat daha iyi” olduğuna inandığını belirtti. Pomp, BTC’nin piyasa değeri altınınkini iki kat aşarsa, kripto para biriminin coin başına 1 milyon dolara ulaşabileceğini söyledi. Pompliano “hem altın hem de Bitcoin’in sağlam para ilkeleri olduğunu hatırlamamız gerektiğini” söyledi. Bununla birlikte, altın “sağlam para ilkelerinin analoğu” iken, Bitcoin sağlam para ilkelerinin “dijital uygulaması”dır.

Pomp’a göre kayda değer nokta, Bitcoin’in sadece altının ikamesi olarak çalışmadığı, aynı zamanda potansiyel enflasyona ve para biriminin değerinin düşürülmesine karşı korunmak isteyen şirketler tarafından nakit yerine de kullanıldığı konusu.

Pompliano şu ifadeleri kullandı:

“Hem Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hem de ABD dışındaki her bir şirket, hazinelerine Bitcoin koyacak. Mecbur kalacaklar. Dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarının ekonomiyi likidite ile doldurmasını izliyoruz ve insanlar ortalıkta dolaşıp ‘satın alma gücünü nasıl koruyabilirim’ diyorlar?”

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 40.300 doların üzerinde işlem görüyor. Lider kripto para biriminin fiyatı, 2020 sonlarında 20.000 doları aştıktan sonra yükselişini durdurmadı. 

Pompliano, aynı zamanda zamanla oynaklık olacağı ve %25 ila %30’luk düşüşlerin beklendiği ve bunun bir anda ya da uzun süreli olabileceği konusunda uyardı. 


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x