Yükleniyor...

Popüler Bitcoin Savunucusu Bitcoin (BTC) FUD’larına Karşı Mücadele Ediyor

Bitcoin ve kripto para borsası Kraken'in büyüme lideri Dan Held, Bitcoin'in büyük boğa koşusunun ortasında süzülen korku, belirsizlik ve şüpheye (FUD) karşı mücadele etmeye çalışıyor.

bitcoin

Bitcoin ve kripto para borsası Kraken’in büyüme lideri Dan Held, Bitcoin’in büyük boğa koşusunun ortasında süzülen korku, belirsizlik ve şüpheye (FUD) karşı mücadele etmeye çalışıyor.

Uzun süredir Bitcoin yatırımcısı olan Held, Bitcoin kükrediğinde her zaman gürültü olduğunu söylüyor:

“Bitcoin ne zaman bir boğa koşusu yapsa, muhalifler ‘FUD’ lakabını taktığımız şeyle neden başarısız olacağını rasyonelleştirerek tekneyi kaçırmakla baş etmeye çalışıyor.”

St.Louis Federal Rezerv Bankası tarafından yayınlanan bir makaleye atıfta bulunan Held, Bitcoin’in gerçek bir değeri olmadığı iddiasını çürütüyor.

“Fiat para birimlerinin hiçbir iç değeri olmadığı halde Bitcoin’in gerçek bir değeri olmadığından şikayet etmek ilginç (Hayır, ABD doları altınla desteklenmiyor). ABD doları, euro ve İsviçre frangı da gerçek değere sahip değildir.”

Kripto para uzmanı ayrıca, BTC’nin başarısız olmaya mahkum bir balon olduğu fikrine de değiniyor:

“Bitcoin lale değildir. Dünyaya şimdiye kadar yaratılmış en iyi dijital değer deposunu sunarak, insanların ele geçirmesi zor olan değeri depolamasına ve bunu dünyadaki herhangi birine izinsiz olarak aktarmasına olanak tanıyor. “

Düşük Riskli

Bitcoin’in suç için kullanılmasına gelince Held, BTC’nin kara para aklama ve terör finansmanı için düşük riskli bir varlık olduğunu söylüyor:

“Küresel olarak yılda yaklaşık 2T dolar aklanıyor, Amerikalılar uyuşturuculara yılda 150 milyar dolar harcıyor. Kripto paraların piyasa değeri ise 1.1T dolar. Sorun, fonların gizlenmesini zorlaştıran şeffaf defterler üzerinde çalışan Bitcoin veya kripto paralar değil, sorun devlet parasıyla ilgili.”

Ayrıca Held, önde gelen kripto para biriminin çevre için bir tehdit oluşturduğuna dair konuşmaları ortadan kaldırmak için Bitcoin madenciliği faaliyetleri tarafından tüketilen yıllık maliyete ve enerji miktarını da inceliyor:

“Altın madenciliği, finans sistemi, hükümet, mahkemeler, ordu, özçekimler veya Kardashian’ları izlemenin enerji tüketimine bakmadan Bitcoin’in enerji tüketiminden şikayet etmek de ilginç. Elektriği satın aldınız, o enerjiyi öznel olarak kullanmanıza ağırlık veren ahlaki bir elektrik polisi yok.”

Pazar manipülasyonu söz konusu olduğunda Held, tüm pazarların manipüle edildiğini belirtiyor. Bankaların yalnızca son on yılda piyasaların ve finansal araçların manipülasyonundaki rollerinden dolayı 300 milyar doların üzerinde para cezasına çarptırıldığını vurguluyor.

Held ayrıca, şirketin bir düzenleyici kurum tarafından dava edilmesi durumunda BTC’nin çökebileceğini öne süren mevcut Tether (USDT) FUD’unu da reddediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x