Yükleniyor...

Popüler Borsa Huobi Gözünü Dünyaca Ünlü Başka Bir Borsaya Dikti

İddialara göre dünyaca ünlü Çinli kripto para borsası Huobi, Güney Kore’nin en büyük kripto para platformu olan Bithumb’ı satın almayı düşünüyor

Huobi

İddialara göre dünyaca ünlü Çinli kripto para borsası Huobi, Güney Kore’nin en büyük kripto para platformu olan Bithumb’ı satın almayı düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

The Bell Korea’da yayınlanan bir habere göre, anonim bir kaynak, Huobi’nin ana şirket Bithumb Holdings’in hisselerini satın almakla “ilgilendiğini” belirtti.

Daha önce bildirildiği gibi, Bithumb Holdings kısa süre önce hisselerini satışa çıkardı ve aktif olarak bir alıcı arıyor. Eylül ayında, komisyoncu Samjong KPMG, Cryptonews.com’a holdingi temsil ettiğini söyledi ve ilgi sıkıntısı olmadığını açıkladı. Bithumb Holdings şu anda Bithumb’ın %70’inden fazlasına sahip ve geçen yıl Eylül ayında bir devralma anlaşmasının yatmasının ardından farklı bir çıkış yolu arıyor. O zamanlar, “Amerikan ve Çinli” firmalar endüstri uzmanları tarafından olası alıcılar olarak gösteriliyordu. Bell’in kaynağı, “Bithumb Holdings’in hissedarlarının hisselerinin tamamını satmak için çalıştığını” iddia ediyor.

Hükümet Düzenlemeleri Zorlamış Olabilir

Yine aynı kaynak, gelecek hükümet düzenlemelerinin Huobi’nin elini zorlamış olabileceğini iddia ediyor. Firma halihazırda Huobi Kore ticaret platformunu işletiyor, ancak şu anda doğrulanmış bankacılık hizmetleri sunamıyor. Mart 2021’de yürürlüğe giren yeni mevzuat uyarınca, mevcut gerçek isimli bankacılık hizmetleri yönergeleri zorunlu hale gelecek ve birçok borsanın kaderini bankaların ellerine bırakacak. Bu, şu anda bu tür hizmetleri sağlayamayan birçok borsanın kapanmasına neden olabilir.

Güney Kore’de şu anda yalnızca geleneksel “dört büyük” kripto para borsası -Bithumb, Upbit, Korbit ve Coinone- gerçek isimli bankacılık sistemlerini kullanıyor.

Huobi Engellerden Bu Yolla Kurtulabilir

İsimsiz kaynak, Huobi’nin gerçek isim sorununu önerilen devralma anlaşması yoluyla çözmeye çalıştığını iddia etti. Anlaşma potansiyel olarak Huobi Kore’nin Bithumb ile birleşmesine izin verebilir veya Huobi’nin Bithumb bayrağı altında ticarete devam etmesini sağlayabilir. Kaynak, şu ifadeleri kullandı:

“Acil olarak gerçek isim taşıyan bankacılık hizmetlerini güvence altına almaya çalışan Huobi, endişelerini Bithumb’u satın alarak çözmeye çalışıyor gibi görünüyor.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x