Yükleniyor...

Popüler Borsa XRP Alım Satımını Durdurdu, Kripto Para Birimi Düşüşe Geçti

En büyük beşinci kripto para birimi olan XRP, artık Coinbase'de mevcut değil.

ripple xrp coinbase

En büyük beşinci kripto para birimi olan XRP, artık Coinbase’de mevcut değil. Bir numaralı ABD borsası olan Coinbase, XRP ticaretini dün akşam saatlerinde durdurdu. SEC’in Ripple aleyhine açtığı davanın yol açtığı hareket ilk olarak 29 Aralık’ta duyurulmuştu.

XRP, Coinbase’in ticareti durdurmasından kısa bir süre sonra yüzde üçten fazla değer kaybetti ve psikolojik olarak önemli kabul edilen 0,30 dolar seviyesinin altına düştü. Messari verilerine göre Coinbase Pro, günlük XRP işlem hacmi açısından üçüncü en büyük borsadır. Rakip borsa Kraken de 29 Ocak’ta XRP alım satımını durduracak.

XRP yazının yazıldığı sırada 0.28 dolar civarında işlem görüyordu. XRP’nin 29 Ocak’ta Kraken’in de alım satımı durdurmasıyla beraber daha da düşüşe geçip geçmeyeceği merak konusu oldu.

Polkadot da XRP’yi Geçmişti

Son zamanlarda güçlü bir yükseliş başlatan Polkadot (DOT), XRP’nin düşüşünü fırsata çevirerek piyasa değeri bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi olmuştu. CoinMarketCap verilerine göre Polkadot yaklaşık 14.220 milyar dolarlık piyasa değeri ile  13,140 milyar dolarlık piyasa değerine sahip XRP’yi geride bırakarak 4. sıraya yerleşti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x