Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Popüler Borsadan Ripple (XRP) İçin Kötü Haber

Popüler Borsadan Ripple (XRP) İçin Kötü Haber

ABONE OL:google-news

Bitcoin alım satım platformu Bakkt’ın yeni CEO’su Gavin Michael, XRP’nin kripto para borsası tarafından desteklenip desteklenmeyeceğini açıkladı.

Popüler borsa Bakkt’ın CEO’su Gavin Michael katıldığı bir programda şirketin yeni kripto para birimleri eklemeyi planladığını açıkladı. Ancak Ripple‘a bağlı XRP, bu para birimleri arasında bulunmuyor:

“Bitcoin (BTC) aracılığıyla kripto para alanına girdik… Ürün geliştirmenin bir parçası olarak daha fazla planlanan kripto para birimleri de  var ama XRP bunlar arasında bulunmuyor.”

“Kesinlikle Denetleniyoruz”

Coinbase de dahil olmak üzere birçok borsa, ABD Menkul Kıymetler ve Komisyonu (SEC) Aralık ayı sonlarında Ripple’a dava açtıktan sonra XRP ticaretini askıya alacaklarını veya coin’i kaldıracaklarını açıkladı.

Bakkt’ın şu anda SEC tarafından bir güvenlik olarak kabul edilen kripto para biriminden uzak durmayı seçmesi hiç de şaşırtıcı değil. Michael, Bakkt’ın kendi kendine barındırılan cüzdanlar için yeni FinCEN kuralları hakkındaki soruya şirketinin mevzuata uygunluğa odaklandığı şeklinde yanıt verdi:

“Bu nedenle, finansal sistemde rampalar olarak bu ortamların kullanımıyla ilgili düzenlemeleri sürdürme ihtiyacına inanıyoruz. Kesinlikle denetleniyoruz. Şu anda konuşulan düzenlemelere ihtiyaç duyan çok güçlü bir AML/KYC yaklaşımımız var.”

Tüketicilerin Kripto Para Merakından Yararlanmak

İlk olarak Eylül 2019’da piyasaya sürülen Bakkt, bir kripto borsasından veya bir emanetçiden daha fazlasıdır. Tüketici odaklı uygulaması, sadakat puanlarından hediye kartlarına ve oyun içi varlıklara kadar her tür dijital varlığı destekler:

“Dijital varlıklara geçişi hızlandırmak için sadakat ve ticaret platformlarını bir araya getirme konusundaki bu yeni gündemi gerçekten yürütmek için oradayız.”

Michael, şirketin halka arzının kripto meraklıları için daha fazla fırsat sağlayacağını söylüyor:

“Kripto para meraklıları ortama kolayca girip daha fazla fırsat sağladığını düşünüyorum.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar