Yükleniyor...

Popüler DeFi Token’ının Yükselişi Durdu! Sırada Ne Var?

Yearn Finance’ın yönetişim token'ı YFI, kısa vadeli grafiklerinin artan düşüş farklılığı konusunda uyarıda bulunması nedeniyle Çarşamba günü düşük bir seviyeden işlem gördü.

yfi

Yearn Finance’ın yönetişim token’ı YFI, kısa vadeli grafiklerinin artan düşüş farklılığı konusunda uyarıda bulunması nedeniyle Çarşamba günü düşük bir seviyeden işlem gördü.

Bir analist tarafından tespit edilen söz konusu osilatör, YFI fiyatının düşen Göreceli Güç Göstergesine karşı yükseldiğini gösterdi. Trader’lar, yükseliş fiyatı ile düşüş ivmesi arasındaki sapmanın tipik olarak düşüş trendlerine yol açtığı konusunda hemfikir. Analist, düşüş benzetmesini de aynı işaret üzerine kurdu:

“Bu düşüş sapması, dalgalı ticareti [15.300 dolardan 18.000 dolara] tutmak için bir engel. Trade’i kapatıyorum.”

WJBej04T 860x509 1

Bitcoin Faktörü

Yorumlar, YFI/USD’nin Çarşamba seansının erken saatlerinde 19.250 doların üzerindeki yükseliş trendini reddetmesiyle geldi. Parite, söz konusu seviyeye yakın artan satış duyarlılığının kurbanı oldu. Etkili bir şekilde yaklaşık 2.000 dolar düşerek yüzde 10 kadar gerileme kaydetti.

Düzeltme ayrıca Bitcoin fiyatındaki bir toparlanma ile aynı zamana denk geldi. BTC/USD, YFI/USD’nin düştüğü sıralarda 403 dolar yani yüzde 2.64 kadar yükseldi. İki olay arasındaki yakınlık, Bitcoin ile Yearn Finance token’ı arasında kısa vadeli ters bir korelasyon gösterdi.

Messari tarafından getirilen 24 saatlik ayarlanmış verilere göre, lider kripto para birimi neredeyse tüm önde gelen altcoin’lere karşı bir avantaj kazandı. Altcoin’lerde oturan sermayenin Bitcoin pazarına geri döndüğünü gösterdi. BTC/USD, 16.000 doların üzerine çıkmaya çalışırken ayıları vurma ihtimaliyle karşı karşıya kaldı. Bunu başaramazsa, trader’lar altcoin’lere sığınmak için yerel bir yükseklikte satış yapabilir.

Yearn.Finance Görünümü

Altcoin-Bitcoin korelasyonu YFI yükseliş trendi üzerinde belirdiği için, en son verilere göre Yearn Finance’in lider kripto para birimi ile olan korelasyonu dışında piyasa değerini artırmak için daha fazla nedeni olduğunu gösteriyor. Veri hizmeti IntoTheBlock, kurumsal yatırımcıların YFI’nin son fiyat rallisini körüklediğini öne sürdü. Büyük işlem hacimleri şeklinde kanıtlar sundu. Kurumsal yatırımlar 3 Kasım’da 34.93 milyon dolardan 10 Kasım itibarıyla 133.72 milyon dolara çıktı. IntoTheBlock, “YFI, kripto varlığı son 7 günde %86 artış sağlarken [kurumsal paradan] yararlandı” dedi.

Bir başka analist, teknik görünümüne dayalı olarak Yearn Finance token’ı için 20.000 dolarlık kısa vadeli bir değerleme hedefledi. Analist, YFI/USD’yi yükseliş devam formasyonunda görmüştü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x