Yükleniyor...

Popüler Futbol Kulübü, Bitcoin (BTC) İle Ödeme Alacak

Hollanda'nın önde gelen futbol kulüplerinden biri olan AZ Alkmaar, yerel bir kripto para borsası ile ortaklık yoluyla ödemeleri Bitcoin (BTC) olarak alacak.

az alkmaar bitcoin

Hollanda’nın önde gelen futbol kulüplerinden biri olan AZ Alkmaar, yerel bir kripto para borsası ile ortaklık yoluyla ödemeleri Bitcoin (BTC) olarak alacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hollandalı kripto para sağlayıcı Bitcoin Meester, en iyi futbol takımlarından AZ Alkmaar’ın özel ortağı oldu. Anlaşmanın bir parçası olarak ekip, Bitcoin cinsinden fonların bir kısmını alacak.

Hollanda’nın en başarılı futbol takımlarından biri olan AZ Alkmaar, resmi web sitesinde Bitcoin Meester ile işbirliğini duyurdu. Yerel kripto para sağlayıcı, kulübün organizatörü olacak ve sponsorluk tutarının bir kısmı Bitcoin olarak ödenecek. Ek olarak ekip, alınan BTC’yi bilançosunda tutacağını söyledi. Böylece AZ Alkmaar böyle bir hamle yapan ilk Hollanda kulübü olacak. Ekibin Ticari Direktörü Michael Koster anlaşmanın arkasındaki nedenleri açıkladı:

“Kripto para piyasası, son yıllarda kullanıcıların katlanarak büyümesiyle patlama yaşıyor. Bu çekici ayrıca yeni bir pazarda bu yönün önemli olduğu kesin. Herkes kripto para birimlerine zaten aşina değil ve Bitcoin Meester bu dünyadaki yeni kullanıcılara sorumlu bir şekilde rehberlik edebiliyor.”

Bitcoin Meester CEO’su Mitchell Zandwijken, sporun ve özellikle futbolun buradaki büyük hayran kitlesi nedeniyle en önemli pazarlardan biri olduğunu kaydetti. Hollanda kulübü ile olan işbirliğini, kripto para firmasının AZ destekçilerini ve ülkenin geri kalanını sanal para birimleriyle tanıştırma fırsatına sahip olacağı için “stratejik” olarak nitelendirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x