Yükleniyor...

Popüler İsim: Bitcoin (BTC) 100 ila 1000 Katlık Bir Artış Yaşayabilir!

MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, Bitcoin'in (BTC) 1000 kat artma potansiyeline sahip olduğunu söylüyor.

bitcoin 100 kat 1000 kat artabilir

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in (BTC) 1000 kat artma potansiyeline sahip olduğunu söylüyor.

Halka açık iş zekası devinin başkanı, Unchained Podcast’teki yeni bir röportajda, trader’ların Bitcoin’in teknik kısmı nedeniyle endişelendiklerini ve bir temel sorunu göremediklerini söyledi. Saylor, şu ifadeleri kullandı:

“Ticaretin hiçbir önemi yok. Volatilitenin hiçbir önemi yok. Küçük dünyalarında yaşayan, Fibonacci geri çekilmelerini inceleyen ve yaklaşan beklenen %60 geri çekilme veya %80 geri çekilme hakkında inanılmaz bir inançla vaaz veren insanlar, bu temel sorunu gözden kaçırıyorlar. Bitcoin dijital bir para ağı ise ve eğer yeterli sayıda insan, para ve güç onu benimsemeye karar verirse yükselecek ve 100 veya 1000 kat artacak. Ve bunu durdurmak için yapabileceğiniz hiçbir şey yok.”

Saylor bu ifadelerini bir adım daha ileri götürüyor ve Bitcoin’in geçmiş fiyat hareketlerinin, büyük rallilerin ve çöküşlerinin neden geleceğiyle alakasız olduğuna inandığını açıklıyor:

“Geriye bakmak mantıklı değil. Kendinize sormanız gereken tek soru, mobil uygulamada 2021’de Square Cash ne kadar Bitcoin satacak? İşte soru bu. PayPal ne kadar satacak? Çünkü PayPal ve Square, başkalarının olması gerektiğini düşündükleri hakkındaki fikirlerini ortadan kaldıracak.”

MicroStrategy, Bitcoin Treasuries’e göre 2.2 milyar dolar değerinde 70.784 BTC’lik devasa bir Bitcoin pozisyonu oluşturdu. Saylor, sadece dünyada daha iyi bir varlık görmediği için BTC’ye büyük yatırım yapmaya karar verdiğini söylüyor:

“Parayı termodinamik veya matematiksel olarak veya herhangi bir mühendislik ilkesine dayalı olarak tanımlarsanız, Bitcoin zirvedeki parasal varlıktır. Bir yüzme havuzunuz var ve içinde bir sızıntı var ve her yıl suyun %15’i boşalıyor ve diğer yüzme havuzunda hiç sızıntı yok. İki yüzme havuzundan biri teknik olarak diğerinden üstündür. Bitcoin teknik olarak üstün bir varlıktır. Bitcoin satın almak için dolar satıyorum. Hisse senedi satıyorum. Altın satıyorum, alıp satmıyorum. Sorun şu ki, neden üstün olanı aşağıdaki şeyi satın almak için satayım?”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x