Yükleniyor...

Popüler İsimden Bitcoin (BTC) Konusunda Cesur Tahmin

Dünyanın en büyük bağımsız finansal danışma kurumlarından birinin kurucusu ve CEO'su, Bitcoin'in (BTC) 2020 kapanışının, epik bir 2017 patlaması olacağını dile getirdi.

Bitcoinde Umut Veren Sinyaller 2017 Rallisi mi Yasanacak

Dünyanın en büyük bağımsız finansal danışma kurumlarından birinin kurucusu ve CEO’su, Bitcoin’in (BTC) 2020 kapanışının, epik bir 2017 patlaması olacağını dile getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

DeVere Group’tan Nigel Green, yeni bir blog gönderisinde, Bitcoin’in “2020’nin sonundan önce yükselmeye” hazır olduğunu söyleyerek cesur tahminini açıkladı.

“2017’nin sonunda benzer bir mini patlama yaşamaya hazır olduğumuza dair artan bir his var. Fiyatlar henüz yatırımcı ilgisini yakalayamadı ancak bu sadece zaman meselesi ancak bu sadece bir zaman meselesi çünkü yatırımcılar uyurgezerlik yapmak istemeyeceklerdir.”

Green, bir dizi faktörün 2020 sona ermeden önce büyük bir BTC rallisini tetikleyeceğine inandığını söylüyor. Green, konuyla alakalı olarak şu ifadeleri kullanıyor:

“Son haftalarda, Bitcoin’e ilgi çığı gibi bir şeyler yaşandı. Yatırımcı faaliyeti, çeşitli zincir içi ölçümler ve devam eden -ve yükselen- küresel politik, ekonomik ve sosyal türbülans ile önemli ölçüde artıyor ve bu da yıl sonundan önce bir fiyat artışı olacağını gösteriyor.”

Aralık 2017’de Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doların biraz üzerine çıktı. Bu o zamandan beri BTC’nin görmediği bir fiyat seviyesi. Yükseliş değerlendirmesi, Green’in son birkaç ayda yaptığı birkaç tahminden biri. Green, Ağustos ayında makroekonomik faktörlerin 2020’nin geri kalanı boyunca Bitcoin’i destekleyeceğini tahmin etmişti:

“ABD başkanlık seçimleri ve yüksek oktanlı fiyat etkenleri Bitcoin’e hizmet edecek. BTC’nin ABD dolarının zayıflığıyla 2020’nin geri kalanı için daha da güçlenmesini bekleyebiliriz.”

Ona göre ayrıca bir ABD başkanlık seçimi her zaman belirsizliği beraberinde getiriyor. Ancak 2020, birçok kişi tarafından özellikle önemli görülüyor, çünkü kim kazanırsa kazansın, dünya koronavirüsün küresel serpintisini takiben ekonomik olarak yeniden ayarlandığı için önemli gelişmeler yaşanacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x