Yükleniyor...

Popüler İsimden Çok Konuşulacak Bitcoin (BTC) Açıklamaları

MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, Bitcoin'i "olağanüstü bozulmamış (saf) bir varlık" olarak nitelendiriyor.

bitcoin saygi duymadigini soyledi

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’i “olağanüstü bozulmamış (saf) bir varlık” olarak nitelendiriyor.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Stansberry Research’ten Daniela Cambone-Taub ile 2 Ekim’de yaptığı röportajda, Bitcoin trader’larına saygı duymadığını iddia ederek bir kez daha güçlü HODL zihniyetinden bahsetti. Ünlü isim konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Ben bir trader değilim. Onlara gerçekten saygı duymuyorum.”

Saylor ayrıca, Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett’ın varlık satın almayı ve uzun süre elde tutmayı gerektiren yatırım stratejisini takip ettiğini söylüyor.

MicroStrategy Neden Bitcoin’e Geçti?

Daha önce de bildirdiğimiz gibi MicroStrategy, Bitcoin’i rezerv varlığı olarak benimseyerek olağanüstü bir hamle yaptı. 425 milyon dolar değerinde BTC satın alan firma, tüm dikkatleri üzerine çekti. Dünyanın en büyük iş zekası şirketi başlangıçta yatırım için altını düşündü ancak daha sonra dijital versiyonuna sadık kalmaya karar verdi.Saylor, Bitcoin’in “sonsuz sert bir varlık” olduğunu açıkladı.

Bu arada, yeterince teşvik varsa, altın insanlar tarafından üretilebilir. Bununla beraber ünlü isim Bitcoin madenciliğine yapılan/yapılacak hiçbir yatırımın daha fazla kripto para üretemeyeceğini belirtiyor:

“Buradaki kilit nokta, altın madenciliğine yüz milyar dolar koyarsam, ben daha fazla altın üretebilirim. Bitcoin madenciliğine yüz milyar dolar koyarsam, artık Bitcoin üretemeyeceğim. Sadece daha fazla güvenlik üreteceğim.”

Saylor’un MicroStrategy’nin oy gücünün yüzde 72’sini kontrol eden en büyük hissedarı olduğunu belirtmekte fayda var. Şirket çalışanlarının Saylor’un kararına nasıl tepki verdiklerinden söz ederek, böylesine ilerici bir hamle karşısında “çok heyecanlandıklarını” söyledi:

“Şirketimiz teknoloji severlerle doludur. Onlara göre de Bitcoin dijital altındır. Tıpkı Apple’ın Kameranızı kaydileştirmesi* ve Facebook’un fotoğraflarınızı kaydileştirmesi ve Google’ın kitaplığınızı kaydileştirmesi gibi bu da altının kaydileştirilmesi olarak kabul edilebilir. Bu yüzden, bu sanal varlığın yakınında olmak gerçekten harika.”

Kaydileştirmek: ytm.gov.tr’ye göre kaydileştirme, sermaye piyasası araçlarının fiziki olarak senet üzerine basılmasından vazgeçilerek aynı nitelik ve hakları taşıyacak şekilde elektronik ortamda kayıtlar oluşturulmasıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner