Yükleniyor...

Popüler İsimden İlginç Yorum: “Bitcoin İlk ve En Popüler DeFi Ürünü”

Bitcoin (BTC) maksimalistlerinden Anthony Pompliano, lider kripto para birimini ilk ve en popüler DeFi ürünü olarak adlandırarak gerçek DeFi projelerinin yatırımcılar ve piyasa için neden iyi olmadığını açıkladı.

defi bitcoin

Bitcoin (BTC) maksimalistlerinden Anthony Pompliano, lider kripto para birimini ilk ve en popüler DeFi ürünü olarak adlandırarak gerçek DeFi projelerinin yatırımcılar ve piyasa için neden iyi olmadığını açıkladı.

Titiz bir Bitcoin savunucusu ve hedge fon yöneticisi olan Anthony Pompliano, Bitcoin’i en iyi DeFi ürünü olarak nitelendirdi. Pomp, bu hafta sonu kendisini DeFi hakkında okuma yapmaya adadığını duyurdu. Bu hızlı çalışmaların sonucu, birçok DeFi destekçisini hayrete düşüren bir tweet’te bir araya getirildi:

“Çok açık olarak şunu söyleyebilirim Bitcoin, ilk ve en popüler DeFi ürünüdür.”

Ancak Pompliano, diğer değerli projeleri öğrenmeye açık olduğu konusuna da dikkat çekti. Pomp, hafta sonu araştırmalarının yüzde 95’inin “dolandırıcılık, piyasa manipülasyonları veya sürdürülemez” kavramlarından oluştuğunu belirtti. Şu anda çalışan bir proje görmek istediğini ve bunun piyasada neden ilgi kazandığını net bir şekilde anlamak istediğini yazdı:

“Saçmalıkla ilgilenmiyorum. Sadece şu anda neyin işe yaradığını görmek ve pazarın bunu neden benimsediğini anlamak istiyorum.”

Bir takipçisi tarafından “dolandırıcılığı tam olarak nasıl tanımladığı” sorulduğunda, Pompliano aşağıdakileri söyledi:

“Kasıtlı olarak başkalarını yanıltmak veya başkalarının zararına olan şeyleri kullanmak.”

DeFi’ya Karşı Tartışmalı Tutum

Merkezi olmayan finans veya DeFi, son zamanların en önemli trendi ve yatırımcılar arasında giderek daha fazla popülerlik kazanıyor. Çoğunlukla Ethereum’a dayanan -Her ne kadar Tron ve Binance Chain gibi diğer zincirler de şu anda piyasaya sürüyor olsa da- bu dapp’ler, kullanıcıların diğer kullanıcılara borç vermesini ve borç almasını sağlıyor. DeFi’da borç verenler, (yield farming) yüksek faiz kazanabiliyorlar. Bu da bu platformları çekici kılan en önemli etmen.

Bununla birlikte, diğer yandan, bazı uzmanlar bunu daha önce popüler olan ICO ile karşılaştırıyor. Bunlar arasında, DeFi’ın “ICO’dan bile daha büyük bir aptallık” olduğunu söyleyen tanınmış trader Tone Vays de var.

Pomp ve Bitcoin

Anthony Pompliano, ünlü bir Bitcoin savunucusudur. Ünlü isim birçok kez, uzun vadede enflasyona karşı en iyi koruma yöntemi olarak BTC’den bahsetmiştir. Bu “güvenli liman” yorumlarıyla beraber son zamanlarda yaşanan kurumsal gelişmeler de lider kripto para için büyük önem taşıyor. Son olarak Microstrategy ve Square gibi devler Bitcoin’e önemli miktarda yatırım yaptı. CEO Michael Saylor’un komutasındaki Microstrategy, 400 milyon dolardan fazla harcadı ve Jack Dorsey liderliğindeki Square Crypto 50 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner