Yükleniyor...

Popüler İsme Göre CBDC’ler Bitcoin’i (BTC) Şaha Kaldıracak

Kripto para topluluğu tarafından yakından takip edilen analist ve yatırımcı Alex Krüger, merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC'ler) ortaya çıkmasının Bitcoin (BTC) ve daha geniş kripto para pazarı için yükseliş işereti olduğunu ifade ediyor.

Populer Isme Gore CBDCler Bitcoini Saha Kaldiracak

Kripto para topluluğu tarafından yakından takip edilen analist ve yatırımcı Alex Krüger, merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) ortaya çıkmasının Bitcoin (BTC) ve daha geniş kripto para pazarı için yükseliş işereti olduğunu ifade ediyor. Krüger, yeni bir tweet’inde, Japonya Merkez Bankası’nın CBDC’lerle ilgili hazırlamış olduğu bir araştırma makalesine vurgu yaptı:

“Merkez bankası dijital para birimine (CBDC) yönelik kamu talebinde ileriye dönük bir artış olasılığı var.”

Kısacası analiste göre Bitcoin gibi kripto para birimleri insanların CBDC’ye yönelik kamu talebinin artmasıyla beraber benimsenme konusunda bundan fayda sağlayacak. Bu da fiyatlarda “bullish” bir etki yaratacak.

Kurumsal Satın Alımlar

Ekonomiste göre, CBDC’lerin gelişimi kripto endüstrisi için yükseliş sinyalleri gösteriyor. Krüger’e göre, CBDC’lerin büyümesi, görünürdeki tek olası yükseliş katalizörü değil. Ünlü isim finansal hizmetler firması Square ve bir diğer önemli teknoloji şirketi MicroStrategy’nin BTC satın alımlarını yakından takip ediyor:

“Bilançolarına Bitcoin ekleyen birkaç şirket hem yükseliş sinyalleri veriyor hem de bir bakıma abartılıyor. Kurumsal bir hazinenin işlevi yatırım yapmamaktır. Enflasyondan korunma olarak altın için kurumsal talep asgari düzeydedir. Bu nedenle, şirketler arasında bir Bitcoin domino etkisi olasılığı çok düşük. Bununla birlikte, eğer bu bir trend haline gelirse, ilginç bir şey olur: büyük bankalar, kurumsal müşterilerin hedging ihtiyaçlarına hizmet etmek için bordrolu bir kripto para ekibine sahip olmaya zorlanır.”

Krüger ayrıca BTC’nin karmaşıklığından da bahsetti. 

“Henüz kripto para birimi yatırımcısı olmayanlar, Bitcoin ve kripto para piyasasını çok karmaşık buluyor. Ne kadar karmaşıksa o kadar iyi olduğunu anlamıyorlar. Kolay olsaydı, herkes zaten kripto para yatırımı yapardı, fiyatlar çok daha yüksek olurdu ve fırsat olmazdı.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner