Yükleniyor...

Popüler K-Pop Grubu BTS de NFT Sektörüne Giriyor

K-pop fenomeni BTS'in ajansı Hybe Co.

bts nft

K-pop fenomeni BTS’in ajansı Hybe Co., grupla ilgili NFT çıkartmak için Güney Kore’nin en büyük kripto borsa operatörüyle birlikte çalışacak.

Hybe ajansı ve kripto borsası Upbit‘in operatörü Dunamu NFT‘ler üzerinde çalışmak için ortak girişim kurarak anlaşma sağladığını açıkladı.

Anlaşmada Dunamu’nın 500 milyar won (423 milyon dolar) karşılığında Hybe’ın %2,5 hissesini satın almasını içeriyor. Hybe, Perşembe günü Dunamu’ya 700 milyar wonluk yeni hisse ihraç edecek.

BTS üyelerinin NFT fotoğraf kartları Upbit platformunda yayınlanacak. Fotoğraf kartları sınırlı miktarlarda piyasaya sürülecek.

Hybe’nin kurucusu Bang Si-hyuk bir açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Hayran deneyimini genişletmenin bir yolu olarak Dunamu ile birlikte çalışıyoruz. Amaç, güvenli kart oluşturmak, tek bir fotoğraf yerine hareketli görüntüler ve sesler ile dijital fotoğraf kartına dönüştürülebilmek. Kartların küresel hayran topluluğunda toplanmalarına, takas edilmelerine ve gösterilmelerine izin vermek.”

2022’de BTS Oyunu Geliyor

Hybe hisseleri Perşembe günü Seul’de %7,5 kadar yükseldi. NFT duyurusunun ardından Hybe, Ocak ayından itibaren K-pop erkek gruplarının üyelerinin rol aldığı orijinal hikayeleri Naver Webtoon Co.’nun platformu aracılığıyla web karikatürü ve web romanı formatında yayınlamayı planlıyor. Şirket ayrıca 2022’nin ilk yarısında grubun girdileriyle geliştirilen bir BTS oyunu yayınlayacağını söyledi.

Dört Kore borsasından biri olan Upbit, Eylül ayı itibariyle ülkedeki ticaret hacminin yaklaşık %88’ini oluşturuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x