Yükleniyor...

Popüler Kripto Para Analisti Benjamin Cowen, Uyarıda Bulundu

Popüler kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin'in (BTC) tarihsel performansının, şu anda altcoinlere yatırım yapmanın riskli olduğunu gösterdiğini söylüyor.

cowen btc

Popüler kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in (BTC) tarihsel performansının, şu anda altcoinlere yatırım yapmanın riskli olduğunu gösterdiğini söylüyor.

Yeni bir videoda Cowen, 2018’deki Bitcoin fiyat hareketinin, kripto para birimi düşmeye devam ederse altcoin piyasasına ne olacağına dair ipuçları verdiğini söyledi.

“Geçmişte neler olduğuna bakmamız ve daha düşük bir düşüş yaparsak ne olacağını söylememiz gerekiyor. Bitcoin piyasasına karşı altcoin piyasası değişiyor. Bunu anlamanın en iyi yolu, Bitcoin hakimiyetine [Bitcoin’in piyasa değeri ile diğer kripto para piyasaları arasındaki oran] bakmaktır. Şu anda hakimiyet Haziran 2018’dekiyle aynı seviyede ve sonra hakimiyet arttı… 2018 Haziran’da ne oldu? Bitcoin’in daha düşük bir dip yaptığı yer burası.”

Cowen, Bitcoin’in daha düşük bir düşüş yaşaması durumunda altcoin değerlemelerinin temelden değişebileceğini ve bunun gerçekleşmesinin muhtemel olduğunu söylüyor.

“Bitcoin’in daha düşük bir düşüş yapıp yapmayacağını henüz bilmiyoruz ama bunun olma riski olduğunu söyleyebilirim, olma riski çok yüksek. Bitcoin daha düşük bir dip yaparsa, piyasanın yapısı tamamen değişir. Bunun nedeni, boğaların, daha yüksek dip seviyelerine indiğimiz için hala bir boğa piyasası olduğu tezine artık tutunamamasıdır. O zaman boğaların biraz zemin vermesi ve bunun sadece uzun bir yatay aşama olduğunu söylemesi gerekiyor. Yine haklı olabilirler ve böyle görünebilir, ancak en azından kısa vadede bunun bir boğa piyasası olduğu argümanı sona erebilir.”

Cowen, Bitcoin’in şimdiki ve 2018’deki performansında, BTC ve altcoin piyasasının potansiyel görünümünü ortaya koyan paralelliğe işaret ediyor.

“Aslında, daha düşük bir düşük seviyeye ulaşırsak, o zaman aşağı inmeli ve bu aralığın altını test etmeliyiz, tıpkı 2018’de geri dönüp 6 bin dolarlık aralığın altını test etmemiz gerektiği gibi. 30 bin dolarlık aralık, 2018’deki 6 bin dolarlık aralığına benzeri. Burada, aşağı inmeye devam ettiğimiz aralık 6 bin dolardı, ama burada 30 bin dolara daha yakın olduğunu iddia edebilirsiniz, temelde aşağı yukarı aynı aralık. 6 bin dolar ve 30 bin dolarınız var. Buradan buraya zemin 5 kat arttı, ancak yapı hala biraz benzer.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x