Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Borsaları Popüler Kripto Para Borsası Dev Oyun Şirketine Satılıyor!

Popüler Kripto Para Borsası Dev Oyun Şirketine Satılıyor!

ABONE OL:google-news

Güney Kore merkezli dev oyun şirketi olan Nexon Group’un, 500 milyon dolara yakın bir fiyat karşılığında ülkenin en büyük Bitcoin ve kripto para borsası olan Bithumb’ı satın almaya hazırlandığı bildiriliyor.

Planlanan satın alma haberi yerel medya kuruluşu Maekyung tarafından 7 Ocak 2021 Perşembe günü bildirildi. Raporlara göre, oyun şirketinin satın alma planı Nexon CEO’su Kim Jeong-joo tarafından yönetiliyor. İddialar göre her iki taraf arasında bir mutabakat zaptı imzalandı ve Nexon bu şekilde Bithumb’ı yaklaşık 500 milyar won (460 milyon dolar) karşılığında satın alacak. Ayrıca Nexon, Bithumb’ın hisselerinin yüzde 65’ini satın almayı planlıyor.

Satın alma süreci, danışmanlık firması Samjung KPMG’nin satış organizatörü olarak görev yaptığı Ağustos 2020’de başladı. Ayrıca, Eylül ayında yapılan ön ihaleyle beraber stratejik ve finansal yatırımcıların yanı sıra yabancı ve yerel özel sermaye fonu yöneticilerinin de ihale sürecine dahil olduğunu gördü.

Bithumb’ın Yaşadığı Sorunlar Satışı Geciktirdi

Ancak, Bithumb’ın son zamanlarda polis güçleriyle yaşadığı sorunlar satışta gecikmeye neden oldu. Eylül ayında polis, dolandırıcılık iddiaları üzerine kripto para borsası devinin genel merkezine baskın düzenlemişti. Ayrıca, Bithumb’ın başkanı Lee Jung Hoon, Bitumb’ın yerel token’ı BXA ile ilgili olarak da araştırılıyor.

Daha önce Eylül ayında BTCManager tarafından bildirildiği üzere, Güney Koreli borsa devi 430 milyon dolardan satışa çıkarılmıştı. Güney Kore Ulusal Meclisi, bundan bir süre önce ülkedeki kripto para ile ilgili işletmeleri Finansal Hizmetler Komisyonu’nun (FSC) Finansal İstihbarat Birimi’ne (FIU) kaydolmaya zorlayacak bir yasa tasarısını kabul etmişti. Ancak Nexon’un Bithumb’ı satın alması kripto para şirketine fayda sağlayabilir, çünkü borsa platformunun yetkili makamlarla devam eden sorunları göz önüne alındığında FIU iznini alması zor olurdu.

Rapora göre, Bithumb’ın Güney Kore’deki bir numaralı statüsü Nexon’un pazar hakimiyetini katlanarak artırabileceğinden planlanan satın alma Nexon için de faydalı olabilir. Oyun şirketi daha önce 2018’de Bitstamp dahil olmak üzere bir dizi kripto para borsası daha satın almıştı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar