Yükleniyor...

Popüler Kripto Para Borsasına 6.5 Milyon Dolar Ceza

CFTC, şirket içi ticaret yazılımıyla ilgili faaliyetler nedeniyle Coinbase'e para cezası verdi.

CFTC, şirket içi ticaret yazılımıyla ilgili faaliyetler nedeniyle Coinbase’e para cezası verdi. Ayrıca eski bir çalışanın Litecoin ile ilgili para aklama amacıyla işlem yaptığı iddia edildi.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu Cuma günü yaptığı açıklamada, kripto para borsası Coinbase’in 2015 ve 2018 yılları arasında otomatik olarak kripto para trade’i yaptığını ifade etti. Hatta o dönem bir çalışanın Litecoin ile usülsüz işlemler yapttığı da iddia edildi. O zamandan sonra Coinbase Pro olarak yeniden markalanan GDAX platformu, profesyonel tüccarlara ve yatırımcılara hitap ediyordu. CFTC’ye göre, GDAX, Bitcoin gibi dijital varlıklardaki işlemlerle ilgili olarak pervasızca yanıltıcı veya yanlış raporlar verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CFTC, özellikle, Hedger ve Replicator olarak bilinen Coinbase tarafından kullanılan iki şirket içi yazılım programıyla ilgili faaliyetlere işaret ediyor. CFTC, bazı durumlarda, bu yazılım programlarının birbirleriyle etkili bir şekilde ticaret yaptığını ve bunun GDAX platformundaki fiyatları ve işlem hacimlerini yapay olarak şişirmeye hizmet ettiğini iddia ediyor.

CFTC ile yasal uzlaşma şartları uyarınca Coinbase iddiaları kabul etmedi ayrıca reddetmedi de. Bu arada, Coinbase’in halka açılma planlarıyla ilgili düzenleyici bir dosyada ifşa ettiği gibi, şirket, Ethereum ani çöküşü ve Bitcoin Cash’i listeleme şekli ile ilgili başka soruşturmalarla da karşı karşıya. CFTC’nin Cuma günü duyurusu bu konuları tartışmadı ve Coinbase bu soruşturmalar hakkında yorum talebine hemen cevap vermedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x