Yükleniyor...

Popüler Kripto Para Kredi Platformu İflas Ettiğini Açıkladı!

Kripto para kredi platformu Cred Inc.

kripto kredi iflas

Kripto para kredi platformu Cred Inc., Cumartesi günü Delaware’de iflas başvurusunda bulundu. Cred dosyalanmasında 50 milyon ile 100 milyon dolar arasında tahmini varlıkları ve 100 milyon ile 500 milyon dolar arasındaki yükümlülük bildirisi yaptı.

E-postayla gönderilen bir basın açıklamasında Cred, Grant Lyon’un yeniden yapılandırma sürecini denetlemek için şirketin yönetim kuruluna atandığını söyledi. Ayrıca, M&A ve diğer yeniden yapılandırma fırsatlarını değerlendirmek için finansal danışman olarak MACCO Yeniden Yapılandırma Grubunu işe aldı.

Platform, Ekim ayında yaptığı açıklamada bir dolandırıcılık aktivitesinin sonucu olarak kurumsal şirket fonlarında bazı düzensizliklerin olduğunu tespit ettiğini ve yasal bir danışman kurulu tarafından CredEarn programındaki giriş ve çıkışların durdurulması önerisinin verildiğini belirtmişti.

Doladırıcılık Olayı Yaşanmıştı

Cred, Ekim ayında bir açıklama yaparak yaşanan bir “dolandırıcılık” sonucunda “belirli” kurumsal fonların ele alınmasında “usulsüzlükler” yaşandığını belirtmişti. Cred bunun ardından yasal danışman tarafından CredEarn programıyla ilgili fon girişlerini ve çıkışlarını geçici olarak askıya almasının tavsiye edildiğini söyledi. Aynı zamanda ticaret platformu Uphold, müşterilerine “Cred ile ilişkisini sonlandırmaya karar verdiğini” söyledi. Ek olarak, Uphold Pazar günü bir tweet aracılığıyla “sözleşme ihlali, dolandırıcılık ve ilgili iddialar” nedeniyle müşterileri adına yasal tazminat talep edeceğini duyurdu.

https://twitter.com/UpholdInc/status/1325581555746664454?s=20

Birkaç kripto kredi firması Mart ayındaki Bitcoin (BTC, +% 3.11) çöküşünü aşmak için mücadele ederken, bazıları 100 milyon dolar veya daha fazlası için marj çağrısı yaptı. Cred zaten böylesi bir durumda zayıf bir konumda bulunuyordu. Coindesk’in açıklamalarına göre Cred’in CEO’su Dan Schatt, yorum talebine henüz bir yanıt vermedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner