Yükleniyor...

Popüler Kripto Para Platformu Deribit Solana (SOL) Desteği Ekliyor

Deribit, opsiyonların ve vadeli işlemlerin lansmanı ile Solana için artan kurumsal talebi karşılamaya karar verdi.

deribit sol

Deribit, opsiyonların ve vadeli işlemlerin lansmanı ile Solana için artan kurumsal talebi karşılamaya karar verdi.

Panama merkezli kripto para türevleri platformu Deribit, yakın zamanda attığı bir tweet ile Solana (SOL) trade’ine destek ekleyeceğini duyurdu. SOL ile ilk Avrupa opsiyonları 9 Mayıs’ta borsada yayınlanacak. Platform günlük, haftalık ve aylık opsiyonlar sunacak.

Duyuruya göre Solana vadeli işlemleri bu Cuma günü başlayacak. SOL seçeneklerinin eklenmesi, kripto para birimine artan kurumsal ilgiyi vurguladığı için önemlidir. Kurumsal tüccarların, şirketin müşteri tabanının çoğunluğunu (kabaca %80) oluşturduğunu belirtmekte fayda var.

Bundan önce, yalnızca en yüksek likidite seviyesine sahip piyasa değerine göre en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum’da seçenekler sunuyordu.

Deribit, kripto para birimi opsiyon ticareti için baskın borsa olmaya devam ediyor. CoinGlass tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin’de ilginin %91’ini oluşturuyor. Chicago merkezli CME Group, kabaca %4 ile ikinci sırada yer alıyor.

Geçen yıl SOL, Wall Street’in favori Ethereum alternatifi olarak ortaya çıktı. Daha önce bildirildiği üzere Bank of America, Visa gibi eski şirketlerle rekabet eden yüksek işlem hacmi nedeniyle Solana’nın lider ödeme protokolü haline gelebileceğini öngördü. Solana, aynı zamanda NFT sektöründe de çekiş kazanıyor. Bu ayın başlarında, önde gelen NFT pazarı OpenSea, ağ için destek ekledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x