Yükleniyor...

Popüler Kripto Para Projesinin Danışmanı Nobel Ödülü Kazandı

Proof-of-Stake protokolü üzerine kurulan blockchain platformu Algorand'ın danışmanları arasında yer alan ekonomi profesörü Paul R.

populer kripto para projesi danismani nobel odulu aldi

Proof-of-Stake protokolü üzerine kurulan blockchain platformu Algorand’ın danışmanları arasında yer alan ekonomi profesörü Paul R. Milgrom, Nobel Ödülü sahibi oldu.

Algorand’ın danışman ekibi içerisinde, MIT ekonomi araştırmacıları, oyun teorisi uzmanları, AngelList kurucu ortağı Naval Ravikant gibi, kendi alanında uzman kişiler yer alıyor.

Bugün, İsveç Kraliyet Bilimler Akademisi, Algorand danışmanı Paul Milgrom’a Nobel İktisadi Bilimler Ödülü’nü verdi, Milgrom, Stanford’daki meslektaşı ve yardımcı ödül sahibi Robert Wilson ile birlikte, müzayede formatlarında yaptıkları değişiklikler ile hem Nobel Ödülü’nün hem de yaklaşık 1.1 milyon dolarlık ödülün sahibi oldular.

Yapılan basın açıklamasına göre Milgrom, ihale teorisinin gelişimi ve yeni ihale formatlarının bulunmasına ilişkin bilimsel çalışmaları nedeniyle ödülü kazandı. Hali hazırda Milgrom, açık artırma, teşvik ve pazar tasarımı teorileri ve ticaretsiz teoremin ortak yaratıcısı olarak tanınıyor.

Algorand, ilk olarak Milgroum’un 22 Eylül’de danışman ekibine katılacağını duyurdu ve ekonomistin, “Algorand ekibine bir dizi modern makroekonomik teori ve genişletilmiş topluluğa derin uzmanlık getireceğini” belirtti.

Haziran 2019’da token satışından 60 milyon dolar toplayan blockchain platformu, son zamanlarda da birçok başarıya imza attı.USDC stablecoin geçtiğimiz ay Algorand blockchain’e katıldı. Marshall Adaları, devlet destekli bir kripto parayı Algorand blockchain’de yayınlama kararı aldı ve sosyal medya platformu Props, Meld gibi birçok proje, Ethereum ağı yerine tercihlerini Algorand’dan yana kullandı.

Algorand saniyede 1.000 işlem desteğine sahipken, Ethereum ise özellikle DeFi projelerinin popülerlik kazanması ile birlikte oldukça yavaşladı ve işlem ücretlerinde de ciddi artışlar meydana geldi.

Milgrom, Algorand ekibine katıldıktan sonra yaptığı açıklamada, blockchain’in yaygın bir şekilde benimsenmesine yol açabilecek şeyleri ortaya koyan, vizyon sahibi bir ekibin bir parçası olmak heyecan verici açıklamasında bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner