Yükleniyor...

Popüler Markaların NFT Kazancı 255 Milyon Doları Aştı

Dune verilerine göre, popüler markaların NFT kazançları 2022 yılında düşen hacme rağmen 260 milyon dolara yaklaştı.

Populer Markalarin NFT Kazanci 255 Milyon Dolari Asti

Dune verilerine göre, popüler markaların NFT kazançları 2022 yılında düşen hacme rağmen 260 milyon dolara yaklaştı.

2022 yılında kripto sektörünün üzerinde kara bulutlar eksik olmadı. Piyasa düşüşüyle birlikte iflaslar, yaptırımlar ve çok daha fazlası yaşandı. Piyasadan nasibi alan kripto dallarından biri de NFT oldu. Bu yıl ilginin azalmasıyla ticaret hacmi yüzde 40’a yakın gerileyen NFT pazarında, popüler markalar 260 milyon dolar kazanç elde etti.

Popüler Markaların NFT Kazançları

nike nft

1- Nike

Spor giyim markası NFT’den en çok gelir elde eden marka olarak öne çıkıyor. İlk satışlarda 93 milyon dolar kazanan şirket, NFT’lerinden 92 milyon dolarlık da komisyon elde etti. 185 milyon dolarlık NFT kazancıyla listenin başını çekiyor.

dolce gabbana nft

2- Dolce Gabbana

DG, 25 milyon dolarlık NFT satışıyla listenin ikinci sırasında yer alsa da liderliğe çok uzak. 25 milyon dolarlık satışın, 23 milyon dolarını ilk satış, 2 milyon dolarını komisyonlar oluşturuyor.

Tiffany Codan CryptoPunk Temali Kolye

3- Tiffany

Son NFT koleksiyonunu bir mücevher haline getirerek fiziki olarak satış yapan Tiffany, komisyonlardan gelir kapısı oluşturamadı. Ancak, bu yılki toplam satışları 12 milyon doları aştı.

gucci nft

4-Gucci

Kripto sektörüne yakınlığıyla bilinen ünlü giyim markası, 12 milyon dolara yakın kazanç elde etti. Bu rakamın 10 milyon dolarını ilk satış, 1.5 milyon dolarını sonraki satışlardan elde edilen komisyonlar oluşturdu.

adidas nft

5-Adidas

Listesin zirvesindeki en yakın rakibinden çok geride kalan Adidas’ın 2022 yılındaki NFT kazancı 11 milyon dolara yaklaştı. İlk satışta 6.20 milyon dolar kazanırken, komisyonlardan 4.74 milyon dolar elde etti.

budweiser nft

6- Budweiser

Amerikan bira üreticisinin bu yıl içerisindeki NFT satışları şirkete 5.88 milyon dolar kazandırdı.

time magazine nft

7- Time Magazine

Medya kuruluşu Time Magazine’in ilk NFT satışları 1.48 milyon dolar kazandırırken, sonraki işlemlerden elde edilen komisyon kazancı 3.13 milyon dolar oldu. Böylelikle şirketin NFT kazancı 4.60 milyon dolara ulaştı.

FLak6KXWYAgITbg

8- Bud Light

Tiffany gibi komisyonlardan bir kazancı bulunmayan şirketin 2022 yılında NFT’lerden elde edilen kazancı 4 milyon dolar oldu.

ao nft

9- AO (Australian Open)

Grand Slam tenis turnuvası AO, bu yıl heyecanlı mücadelelere ev sahipliği yapmış olacak ki NFT’lerden 1.70 milyon dolar gelir elde etti.

lacoste nft

10- Lacoste

Ünlü giyim markalarından Lacoste, NFT satışlarından 1.1 milyon dolar kazandı. İlk satışta 1 milyon dolar gelirken, 104 bin dolar komisyon kazancı elde etti.

nickelodeon

11- Nickelodeon

Televizyon kanalı Nickolodeon’un NFT kazancı 582 bin dolar, 320 bin doları ilk satıştan 262 bin doları komisyonlardan geldi.

mclaren nft

12- McLaren

Süper spor otomobil otomobil üreticisinin bu yıl elde ettiği NFT geliri bir otomobil fiyatı kadar. Şirket bu yıl NFT satışından toplam 333 bin dolar gelir elde etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner