Yükleniyor...

Popüler Online Cüzdan PaPara Hack’lendi mi?

Türkiye’nin en popüler online cüzdanlarından PaPara’nın son birkaç saattir başı belada.

papara

Türkiye’nin en popüler online cüzdanlarından PaPara’nın son birkaç saattir başı belada. Papara kullanıcıları mobil uygulamanın yanı sıra web sitesine girişlerde ve ATM kullanımlarında erişim sorunu yaşıyor. Konuyla alakalı “yoğunluk” açıklaması yapılsa da, Twitter’da kullanıcılar online cüzdanın hack’lenmiş olabileceği ihtimalini tartışıyor.

Bilindiği üzere özellikle kripto para borsası Binance ile kripto para satın almak isteyenlerin sıklıkla kullandığı cüzdanlardan birisi olan PaPara’ya akşam saatlerinden bu yana erişim sorunu yaşanıyor. Uygulamanın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada sorunun yoğunluk kaynaklı olduğu ifade edildi. Açıklamada şu sözler kullanıldı:

“Yoğunluk kaynaklı bir sorun yaşamaktayız. Bu durum sebebiyle çok üzgünüz. Tüm Papara ekibi olarak çalıştığımızı belirterek kısa sürede düzeleceğinden emin olmanızı isteriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.”

PaPara Hack’lendi İddiası

Kullanıcılar bu yorumlara rağmen PaPara’nın hack saldırısına uğramış olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Bunun dışında bazı kullanıcılar da bu durumun sıklıkla yaşandığını ve PaPara’nın altyapısının güçlü olmadığını ifade ediyor.

Papara hack

Ayrıca bazı kullanıcılar PaPara kartlarını da kullanamadıklarını ve kafelerde, marketlerde, restoranlarda ödemelerini yapamadıkları için mağdur olduklarını dile getirdi. PaPara daha sonra son olarak bir açıklama daha yaptı ve şu ifadeleri kullandı:

“Papara Card’ınızı şu andan itibaren POS cihazları ve ATM’lerde sorunsuzca kullanabilirsiniz. Papara hesaplarına girişte yaşanan sorun ise devam etmekte. Bunu da çözmek için tüm ekibimizle çalışıyoruz.”

https://twitter.com/Papara/status/1318638732971565059?s=20

Kullanıcılar sistemlerin böyle kolay kolay çökmeyeceğini ve bu gibi erişim sorunlarının siber saldırı durumunda yaşanabileceğini ifade ediyor.

https://twitter.com/Blackwhite1903F/status/1318640698690777089?s=20

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner