Yükleniyor...

Popüler Oyun Fortnite’ta Ödeme Krizi: Bitcoin (BTC) Gündeme Geldi

Epic Games’in en popüler online oyunlarından Fortnite, önceki gün yaşanan bir ödeme krizi sonucunda önce App Store ardından da Google Store’dan kaldırıldı.

fortnite bitcoin btc epic games

Epic Games’in en popüler online oyunlarından Fortnite, önceki gün yaşanan bir ödeme krizi sonucunda önce App Store ardından da Google Store’dan kaldırıldı. Yaşanan bu sorunun ardından oyun geliştirici Epic Games, Bitcoin (BTC) ile ödemeyi gündeme aldı.

Epic Games, uygulama içi ödeme pazarını tekelleştirdiği ve Bitcoin gibi yenilikçi ödeme yöntemlerini engellediği iddiasıyla Apple’a dava açtı. Popüler video oyunu Fortnite’ın geliştiricisi perşembe günü açtığı davada Apple’ın uygulama satışlarına %30 “baskıcı” bir satış vergisi uygulayarak ve üçüncü taraf ödeme işlemcilerini kendi platformunda yasaklayarak rekabete aykırı davrandığını iddia etti. Epic Games, Apple’ın davranışının bir sonucu olarak, ödeme yeniliğine zarar verildiğini iddia ediyor.

Epic Games, ayrıca Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul edebileceğini ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner