Popüler Oyun Şirketi Capcom Hack'lendi! Saldırganlar Bitcoin İstiyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Popüler Oyun Şirketi Capcom Hack’lendi! Saldırganlar Bitcoin İstiyor

Oyun Devi Capcom, fidye yazılımıyla saldırıya uğradı.

capcom hack saldirisi bitcoin btc istiyorlar

Oyun Devi Capcom, fidye yazılımıyla saldırıya uğradı. Bilgisayar korsanları, hassas veriler için 11 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) istiyor.

Capcom, bir fidye yazılımı saldırısının hedefi oldu ve bilgisayar korsanları, 2 TB’lık hassas veriyi kurtarmalarına izin vermek için, BTC istiyor. Fidye yazılımı saldırıları, belediye binaları ve üniversitelerden Tesla gibi büyük endüstrilere kadar değişen hedeflerle 2020 yılında kripto para ile ilgili suç faaliyetlerinin en kötü şöhretli örneklerinden biridir. Ve bu hafta, bilgisayar korsanları yeni bir kurban ele geçirdiklerini iddia etti: Oyun devi Capcom.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Capcom, Devil May Cry, Resident Evil, Megaman ve Street Fighter gibi popüler oyunların arkasındaki şirkettir.

11 Milyon Dolar Değerinde Veri

Kasım 2020’nin başında Capcom, bir bilgisayar saldırısının hedefi olduğunu bildiren bir açıklama yaptı. Japon şirketi saldırının niteliği hakkında ayrıntılı bilgi vermedi ve sadece bazı operasyonları durdurduğunu ve yetkililere haber verdiğini söyledi.

2 Kasım 2020 sabahının erken saatlerinden itibaren, Capcom Group ağlarından bazıları, e-posta ve dosya sunucuları dahil olmak üzere belirli sistemlere erişimi etkileyen sorunlar yaşadı. Şirket, bunun üçüncü bir şahıs tarafından gerçekleştirilen yetkisiz erişimden kaynaklandığını ve 2 Kasım itibarıyla dahili ağlarının bazı işlemlerini durdurduğunu doğruladı.

Bununla birlikte, Pancak3lullz takma adı altında kötü amaçlı yazılım hakkında bilgi sahibi olan bir siber güvenlik uzmanı, kötü amaçlı yazılımın kodunun bazı kısımlarını analiz edebildi ve Capcom’a “Ragnar Locker” adı altında bir grup tarafından geliştirilen bir fidye yazılımının zarar verdiğini söyledi.

Pancak3lullz, Ragnar Locker’ın Capcom ağlarında 2.000 cihazı şifreleyebildiğini ve şu anda Capcom tarafından erişilemeyen neredeyse 2 Terabaytlık bilginin şifresini çözmek için anahtar karşılığında 11.000.000 dolar değerinde Bitcoin istediğini söyledi.

Veriler arasında Capcom riskli belge dosyaları, pasaportlar, satış raporları, banka ekstreleri, sözleşmeler ve stratejik bilgiler içeren çok sayıda bilgi var.

Siber Güvenlik ve Kripto Paralar İçin Büyüyen Bir Sorun

Artan sayıda fidye yazılımı saldırısı, kripto para endüstrisi için karanlık bir bölümdür çünkü birçok bilgisayar korsanı kurbanlardan Bitcoin veya Monero cinsinden ödeme talep etmektedir.

Her şey, fonları takip etmenin zorluğuna ve dünyanın herhangi bir yerinden transfer yapmanın kolaylığına bağlıdır. Son aylarda, bu tür suçlar çok popüler hale geldi, tahminler her 10 saniyede bir, en az 1 işletmenin bir fidye yazılımı saldırısına uğradığını belirtiyor.

Son zamanların en ünlü fidye yazılımı gruplarından biri REvil’dir. Son aylarda Donald Trump, Lady Gaga ve Madonna gibi büyük kişiliklere saldırdılar. Ayrıca, araçlarının kalitesini artırmak için personel istihdam ederek halka açık forumlarda duyurular yaptılar. Bu, şüphesiz, giderek daha fazla dijital bilgiye dayanan ve ilginç bir şekilde, hassas bilgilerini yedekleme eğiliminde olan bir nesil için bir meydan okumadır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x