Yükleniyor...

Popüler Şarkıcı Akon’un Fütüristik Şehrinin İnşaatı Başlıyor

Akon’un fütüristik kripto para birimi destekli şehrinin inşaatı 2021'in başlarında başlayacak.

akon city insaati 2021de baslayacak

Akon’un fütüristik kripto para birimi destekli şehrinin inşaatı 2021’in başlarında başlayacak. Akon Şehri sekiz yıl sonra tamamlanmış olacak.

Projenin arkasında yer alan popüler şarkıcı ve yapımcı Akon, “gerçek hayattaki Wakanda” olarak da anılan Akon City’nin yapımına 2021 yılı başlarında başlayacağını söyledi. Hatta bu konsepti Afrika’daki diğer ülkelerde franchise etme planını bile ima etti.

İnşaat Birkaç Ay İçinde Başlıyor

İlk olarak 2018’in ortalarında duyurulan Akon City, tamamen yenilenebilir enerjiyle çalışan ve Akon’un kendi kripto para birimi Akoin kullanılacak akıllı bir şehir olma konusundaki devrim niteliğindeki fikri nedeniyle kitlesel ilgi topladı.

Proje eleştirmenleri, ilk başta Akon’un dikkatini sadece kendine çekmeye çalıştığını iddia etse de fütüristik şehir, KE International’ın projeyi inşa etmek için 6 milyar dolarlık bir sözleşme imzalamasıyla gerçekleşmeye başladı. ABD merkezli firma, iki aşamanın 2029 yılına kadar tamamlanması gerektiğini kaydetti.

İnşaatın başlama tarihi yakın zamana kadar açıklanmadı. Global Herald’ın bir raporuna göre, Akon, ilk geliştirme aşamalarının önümüzdeki yılın başlarında başlayacağını duyurdu.

Şarkıcı, kıtanın dışında yaşayan Afrikalılar için bir “eve dönüş seçeneği” olarak hizmet edeceğini umduğu Akon City’nin yerel halk için çok ihtiyaç duyulan işleri sağlayabileceğini ve tamamlandığında çok sayıda turist çekebileceğini düşünüyor. Akon, şunları söylüyor:

“Evdeki sistem onlara asla hayal edemeyeceğiniz kadar farklı şekillerde haksız davranıyor. Ve bunu sadece başka yolu olmadığını düşündükleri için yaşıyorlar.”

Akon City Özellikleri

Akon Şehri için hazırlanan sürrealist tasarımlardan bazıları geleneksel Afrika mimarisinden esinlenmiştir. Fakat tasarım büyük olasılıkla metal ve camdan yapılacak. Şehir içinde planlanan bir otel, Afrika’daki 54 ülkenin her biri için dekore edilmiş farklı odalara sahip olacak.

Ancak Akon, inşaat malzemelerinin hangi kısmının yerel kaynaklardan geleceğini hala bilmediğini söyledi. Ek olarak, Afrika’da yeterince hızlı uygun bir mimar bulunamadı bu nedenle Dubai merkezli bir mimarın hizmetlerini kullanmak zorunda kaldılar.

Akon City’nin ortaya çıkan özelliklerinden bazıları arasında bir sahil beldesi, bir teknoloji merkezi, kayıt stüdyoları ve hatta ülkenin film endüstrisini canlandırabilecek “Senewood” adlı bir bölge bulunmaktadır. Akon, daha fazla ayrıntı açıklamadan, Akon City başarılı olursa konsepti diğer Afrika ülkelerine franchise edebileceğini ima etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner