Yükleniyor...

Popüler Şirkete Göre Bitcoin ve Bir Altcoin’de Çok Önemli Hareketler Yaşanacak!

Kripto istihbarat firması Santiment, Bitcoin'in (BTC) ufukta bir satış olayının olduğuna dair sinyaller vermeye başladığını söylüyor.

Populer Sirkete Gore Bitcoin ve Bir Altcoinde Cok Onemli Hareketler Yasanacak

Kripto istihbarat firması Santiment, Bitcoin’in (BTC) ufukta bir satış olayının olduğuna dair sinyaller vermeye başladığını söylüyor.

Santiment, BTC’nin üç ölçüme göre aşırı satın alma sinyali gösterdiğini söylüyor. Birincisi, Günlük Aktif Adresler (DAA) ile Fiyat Farklılaşması, bir varlığın fiyat hareketini belirli kripto para ile günlük bir zaman diliminde etkileşime giren benzersiz kripto para adreslerinin sayısı ile karşılaştırır. Metrik, düşüş sinyali olarak DAA’dan daha iyi performans gösteren fiyat hareketini görür ve bunun tersi de geçerlidir.

İkincisi, MVRV Fırsat/Tehlike Bölgeleri, tehlikeli bölgeleri belirlemek, satış noktaları ve fırsat bölgeleri için çeşitli zaman dilimlerindeki ortalama trader getirilerine dayanır. Ortalama bir trader çok hızlı bir dalgalanma geldiğinde, metrik bunu bir düşüş sinyali olarak görür ve bunun tersi de geçerlidir. Üçüncüsü ise Twitter’daki piyasa katılımcılarının duygularını izleyen Ağırlıklı Sosyal Duyarlılıktır.

Önemli Bir Düzeltme Sinyali

Günlük Aktif Adresler (DAA) ile Fiyat Farklılığı ölçütüne göre Santiment, BTC’nin önemli bir düzeltme için olgunlaşmış olabileceğine inanıyor.

“DAA Divergence modelinde art arda dokuz gün kırmızı bölge, fiyatların Ekim sonuna kadar 14.000 doların üzerine çıkarken benzersiz adreslerin gördüğü büyümeye kıyasla ÇOK şişirildiğini gösteriyor. Şimdi, hızlı bir şekilde 13.400 dolara düşebilir. Bu da düşüşün başlangıcı olur. 2 Kasım, bir yıldan uzun süredir düşüş gösteren tek fark oldu.”

400384dfbe84d6b0cbfd82e2f7b7c5476bd0438047a6f11af35b7ad8b4ba30b8 1604381266608 btc1

Santiment’in yakın zamanda BTC satın alanların kar elde etmeyi başarabileceğini söylediği gibi, MVRV Fırsat/Tehlikeli Bölgeler için de aynı durum söz konusudur:

“Şu anda, %-79,6 ile Bitcoin, birçok BTC FOMO’cunun kötü zaman geçirmesini sağlayacak bir varlık gibi görünüyor.”

BTC’nin Weighted Social Sentiment (Ağırlıklı Sosyal Duyarlılık) konusuna gelince, kripto analiz platformu ölçümün pozitif olduğunu ve bunun düşüş sinyali olduğunu söylüyor.

Bu Altcoin’de Sıçrama Olacak

BTC, yükselişi tükenme belirtileri gösteriyor olsa da, Santiment bir sıçramayı ateşlemek için hazırlanmış görünen bir altcoin’i vurguluyor. Crypto Insights şirketi, Synthetix Token’ın (SNX) madeni paranın adres etkinliği “yaşam belirtileri gösterdiğinden” toparlanma potansiyeline sahip olduğunu söylüyor.

“Dün, 25 Eylül’den bu yana SNX için en büyük yükseliş farkı yaşandı ve eğer altcoin’ler nihayet güneşli bir gün görebilirse, bu projenin bazı izole yükselişler görmesini bekleyin.”

68b84aca1fbb41753db25bf68088fce619ab615fb2e5488ff7950f20f187af7e 1604382232172 snx1

Santiment ayrıca, kripto para geçen hafta değerinin %30’unu kaybettikten sonra bile SNX’e MVRV Fırsat/Tehlike Bölgeleri metriğinde yükseliş derecesi verdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner