Yükleniyor...

Popüler Stratejistten 100.000 Dolarlık Bitcoin (BTC) Tahmini Geldi!

Bloomberg Intelligence'ten Mike McGlone, Bitcoin'in (BTC) 100 bin dolara kadar yükselebileceğini ancak yatırımcıların bunun gerçekleşmesi için bir süre daha beklemesi gerektiğini ifade etti.

bitcoin 100 bin dolar olacak

Bloomberg Intelligence’ten Mike McGlone, Bitcoin’in (BTC) 100 bin dolara kadar yükselebileceğini ancak yatırımcıların bunun gerçekleşmesi için bir süre daha beklemesi gerektiğini ifade etti.

Bloomberg Crypto Outlook’un yeni bir baskısında McGlone, göstergelerin yatırımcıların bir numaralı kripto para birimine akın ettiğini göstermesi nedeniyle Bitcoin’in 14 bin dolarlık anahtar direncini aşma yolunda ilerlediğini söylüyor McGlone, konuyla alakalı olarak grafiğin Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) Bitcoin eşdeğeri 500 bine yaklaşan piyasa değerini gösterdiğini ifade etti. Sadece bir yıl önce, yatırımcı talebinin bu doğrudan göstergesi, bu miktarın yarısından azını elinde tutuyordu. Grafiğe göre borsada işlem gören en büyük ürün olan GBTC’deki girişlerin yeni Bitcoin arzının yaklaşık %70’ini alıyor.

McGlone, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Grafiğimizde ayrıca Coinmetrics’in Bitcoin aktif adreslerinin 30 günlük ortalaması da yer alıyor. 2018’de fiyatların düştüğü adresler 2019’da Bitcoin toparlanmasının önde gelen bir göstergesiydi.”

2025 Yılını Bekleyin

McGlone ayrıca, fiyatın arzı etkilememesi nedeniyle Bitcoin’in benzersiz özelliğinin altını çiziyor, bu da değeri ölçmek için bir numaralı metrik olarak benimsenmeyi öne çıkarıyor. McGlone’a göre, Bitcoin’in değerlemesi, artan benimseme oranlarının arkasından yükselecek ve BTC’nin tarihi fiyat geçmişi, 2025 yılına kadar 100 bin dolara ulaşabileceğini gösteriyor.

“Hala 2017 rallisinden sonra akşamdan kalma modunda, hangi katalizörün Bitcoin’i yeni zirvelere çıkarabileceğini bilmiyoruz, ancak talep-arz ölçümleri fiyat pozitifliğini koruyor. Kripto para birimi biraz olgunlaşarak geçmişteki kazanımlarını yansıtırsa 2025’te fiyatı 100 bin dolara çıkarabilir.”

Ek olarak, strateji uzmanı, mevcut makroekonomik ortamın Bitcoin’in yükselişi için bir  rüzgar görevi görmesi gerektiğini söylüyor.

“Bizim görüşümüze göre, hızla artan mali ve parasal teşviklerin benzersiz bir makroekonomik arka planında, altın ve Bitcoin gibi sınırlı tedarik değer depoları hüküm sürüyor. Bu, geleneksel varlık sınıfları – hisse senetleri ve tahviller – aşırı genişlediği için doğru olmalı. “

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Ulaş
Ulaş
3 yıl önce

Şöyle haberler gördükçe evi satıp bitcoin alasım geliyor

ck x banner
ck youtube banner