Yükleniyor...

Popüler Trader DeFi Konusunda Yatırımcıları Uyardı!

Merkeziyetsiz finans yani DeFi, 2020 boyunca inanılmaz yükselişler yaşadı.

Populer Trader DeFi Konusunda Yatirimcilari Uyardi

Merkeziyetsiz finans yani DeFi, 2020 boyunca inanılmaz yükselişler yaşadı. Yaz aylarında kükreyen DeFi, maalesef son zamanlarda zor anlar yaşamaya devam ediyor. Yearn.Finance (YFI), Uniswap (UNI) veya Aave (LEND) gibi varlıkların hepsi bu işin başında bulunuyor ve son günlerde ciddi düşüşlerle karşılaştılar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ancak, halihazırdaki düşüşe rağmen, keskin gözlü bir trader, DeFi token’larının bir dipte olduğuna işaret edecek “capitulation volume” yani kapitülasyon hacmi bulunmadığı konusunda uyarıda bulunuyor. İşte dikkat etmeniz gerekenler ve bu trader’ın teorisi.

DeFi uygulamalarında kilitlenen toplam USD ve Ethereum değeri, Bitcoin’in 2017’deki parabolik tırmanışıyla eşleşen bir yörüngeye sahip. Sayılar 2020’nin başlarındaki yetersiz başlangıçlardan arttı ve kısa süre önce 11 milyar doların üzerine çıktı. DeFi trendi diğer her şeye yayıldı ve tüm kripto alanının sağlığını ve değerlerini iyileştirdi.

Ethereum, blok zincirini kullanan ve işlem yapmak için ETH gas ücretlerini gerektiren bu token’lar sayesinde fayda gördü. DeFi alanının geri kalanı da böyle bir yırtılma yaşadı, birkaç token yalnızca yaz aylarında dört ve beş haneli yatırım getirisi elde etti. Yearn.Finance (YFI) birdenbire ortaya çıktı ve BTC başına fiyatını dört katına yükseltti. Uniswap da airdrop yoluyla sunuldu, ilk etapta elinde Uniswap bulunanlar ciddi kar ettiyse de şimdi önemli ölçüde zarar ettiler.

Bu DeFi uygulamalarına ve DEX protokollerine bağlanmak için kullanılan bir Ethereum cüzdanı olan MetaMask da kullanıcı büyümesinde benzer bir artış gördü.

Aave’de (LEND) Neler Yaşanacak?

aave lend

Merkezi olmayan finans alanındaki çok az proje Aave (LEND) kadar başarılı olmuştur. Aave (LEND), keskin gözlü bir kripto trader’ın “kapitülasyon hacmi” eksikliği olduğunu söylediği şeyin mükemmel bir örneğidir. Yukarıdaki grafikte, parabolik eğri kayboldu ve Aave şimdiden %60’ın üzerinde düşüş yaşadı. Ancak hacim yakında ne olacağını açıklıyor.

Hacim, analiz için yararlı bir göstergedir çünkü trend değişikliklerini, kırılmaları onaylayabilir ve akıllı paradan erken pozisyonları tespit etmeye yardımcı olabilir. LEND/USD fiyat grafiklerinde yükseliş trendine doğru kırılmanın yanı sıra, Aave işlem hacmi 2018’den bu yana istikrarlı bir düşüş içinde.

Ethereum tarafından inşa edilen DeFi token’ları zaten %60 düştü, ancak satış hacmi yüksek vitese takılırsa ve satılırsa düşüşler yaşanabilir. Parabolik ilerlemenin bozulması ve bu yükseliş ivmesinin ardından MACD’nin yaklaşan düşüş eğilimi ile birleştiğinde, Aave potansiyel olarak yakında teslim olmaya hazır.

Bu tam olarak ne anlama geliyor? Aynı tabloya bir kez daha bakıldığında, Aave rallisini yakın zamandaki zirvelere gönderen ters bir baş ve omuz formasyonu görülüyor. Direnç, destek olarak asla tekrar test edilmedi ve DeFi token’ı yükselmeye başladı. Deseni doğrulamak için yaşanacak bir gerileme, yükselişe benzeyecek, ancak buradan sonra da %90’a kadar düşüşe neden olabilir.

Konuyla alakalı görüş belirten analist şu ifadeleri kullandı:

“Henüz DeFi’de herhangi bir teslim hacmi görmedik. Daha ağır bir dezavantaj gelebilir.”

Her kripto para balonundan sonra düşüş yaşayan diğer altcoinler gibi, parabolik ilerlemeleri genellikle %80 veya daha fazla bir düşüş izler. Bitcoin’de bu %84 idi, Ethereum çok daha fazla düştü. Peki DeFi token’ları ne kadar düşecek?


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x