Yükleniyor...

Popüler Trader’dan Acil Durum Güncellemesi: Büyük Düzeltme İçin Hazırlıklı Olun!

Kripto para trader'ı ve stratejisti Alex Saunders, yatırımcıların büyük bir piyasa düzeltmesine hazırlıklı olmaları gerektiğini söylüyor.

duzeltme

Kripto para trader’ı ve stratejisti Alex Saunders, yatırımcıların büyük bir piyasa düzeltmesine hazırlıklı olmaları gerektiğini söylüyor.

Yeni bir YouTube videosunda Saunders, 116.000 abonesine kripto paralarda uzun vadeli yükseliş düşünmesine rağmen bir adım geri çekildiğini ve pozisyonlarının bir kısmında satış düğmesine bastığını söyledi.

Saunders, Aave ve Synthetix (SNX) gibi parabolik projeleri vurgulayarak, bazı varlıkların halihazırda yapmış olduğu büyük getirileri vurguluyor. Trader, yatırımcılar 100x kazandıklarında, fonlarının büyük bir kısmını çekebileceklerini ifade ediyor:

“Sadece grafiklerde gördüğüm her şeyi göz önünde bulundurarak oldukça büyük bir yıkamaya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Bence insanların fark etmediği şey, bu dönemde işler bu kadar yükseldiğinde akıllı davranmanın kar elde etmek olduğudur. Yani bu kripto para fonları, bu merkezi olmayan finans (DeFi) fonları, SNX ve AAVE’de 10, 20, 700x kazandıklarında, bunlara para koyan insanlar, fon yöneticilerinin kar etmesini bekliyorlar.”

Bir Adım Geri Atıyor

Daily Hodl haberine göre popüler trader, yayınladığı yeni videosunda yatırımcıların büyük bir piyasa düzeltmesine hazırlıklı olmaları gerektiğini ifade ediyor. Saunders, takipçilerine kripto para piyasasında uzun vadeli bir yükseliş düşüncesine sahip olmasına rağmen, bir adım geri çekildiğini ve pozisyonlarının bir kısmında satış düğmesine bastığını açıkladı.

Saunders ayrıca, Bitcoin’in arzına bağlı olarak büyümesini izleyen bir ölçüm olan stoktan akış (s2f) modelinin, bu boğa döngüsünde varlığın fiyat ilerlemesinin doğru bir göstergesi olmayacağını söylüyor.

Perakendeci yatırımcıların sadece DeFi rüzgarını yakaladığı ve kripto para sektörünün sunduğu her şeye gelince, perakendenin sahneye daha yeni gelmesinin mümkün olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, trader, küçük yatırımcıların kurumsal paradan etkilenen bir sektör üzerindeki etkisini sorguluyor ve finansal balonlar söz konusu olduğunda perakendenin tarihsel olarak her zaman partiye geç kaldığına dikkat çekiyor.

“Twitter’da sürekli olarak insanların perakendenin yeni geldiğini söylediğini duyduğumda, çok daha yükseğe çıkmamızın nedenlerinden biri de budur… Bu döngü zaten farklı. 2017’de biraz risk alan perakende oldu … Ve akıllıca değildi. Bu sefer insanlar perakendenin daha yeni girdiğini ve bu yüzden alt sezonun daha yeni başladığını söylüyor, bu, bu ve diğeri.

Perakendeciliğin şimdi girmesi, 2017’de olduğu gibi daha fazla perakendenin gireceği ve fiyatları artıracağı anlamına gelmiyor… Perakendenin artırması gereken 15 milyar dolar var mı? Perakende yatırımcıların kurumsal parayı aynı derecede artırmasının hiçbir yolu yok.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x