Yükleniyor...

Popüler Yatırım Firması Bitcoin (BTC) İçin 150 Milyon Dolar Topladı

New York Digital Investments Group (NYDIG), kripto para birimlerine yatırım yapılacak iki yeni fon için 150 milyon dolar topladı

bitcoin icin 150 milyon dolar

New York Digital Investments Group (NYDIG), kripto para birimlerine yatırım yapılacak iki yeni fon için 150 milyon dolar topladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başvurusunda açıklandığı üzere, NYDIG Dijital Varlıklar Fonu I kurumsal yatırımcılardan 50 milyon dolar, NYDIG Dijital Varlıklar Fonu II ise 100 milyon dolar topladı.

Konuya aşina olan bir kaynak CoinDesk’e Fon I’in tamamen Bitcoin’e yatırım yaptığını doğruladı. Kaynak, NYDIG’in BTC’de uzun süredir devam eden büyüyen kurumsal müşteriler için sunduğu en son teklif olduğunu söyledi. Fon II’nin ise kripto para birimine yatırım yapıp yapmadığı henüz belli olmadı.

Balinaların Kimliği Merak Konusu Oldu

Ancak iki yeni NYDIG teklifinin büyüklüğünden daha ilgi çekici olan şey, satın alan balinaların kimliği. NYDIG’in 50 milyon dolarlık Bitcoin fonuna sadece iki isimsiz yatırımcı katılmış gibi görünürken, diğer yatırım ise sadece bir kişiye ait.

Fonlar, cılız oyuncuların 2020 boğa koşusuna ne kadar güç verdiğini gösteriyor. Kripto parayı hazine rezervi haline getiren şirketler, katlı yatırımcılar ve kripto para biriktiren kurumlar, BTC’yi tüm zamanların en yüksek seviyelerine taşımak için birleşti.

Kurumsal yatırımcıların NYDIG’e akın edecekleri, alana aşina olanlar için sürpriz olmamalı. NYDIG, kurumsal kripto para birimine yeni gelenlere hizmet sunma amacıyla hızlı bir şekilde BitLicense mimarı Benjamin Lawsky’yi işe aldı ve ekibi oluşturmak için 50 milyon dolarlık finansman sağladı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x