Yükleniyor...

Popüler Yatırım Şirketi CBDC’leri Değerlendirdi: Heves Değil

Kurumsal yatırımcı MetLife Investment Management (MIM), blokzinciri tabanlı varlıkların ve özellikle merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC'ler) gelecekteki rolünü özetleyen yeni bir makro strateji raporu yayımladı.

populer yatirim sirketi cbdcleri degerlendirdi heves degil

Kurumsal yatırımcı MetLife Investment Management (MIM), blokzinciri tabanlı varlıkların ve özellikle merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) gelecekteki rolünü özetleyen yeni bir makro strateji raporu yayımladı.

Bir CoinDesk haberine göre, 8 Ocak’ta yayımlanan raporda CBDC’ler, para ve teknolojinin ilerlemesinin bir sonucu olarak değerlendiriliyor ve CBDC’lerin “geçici bir moda olmaktan uzak” olduğu belirtiliyor.

Ancak yatırım devi, ülkelerin hala bu konudaki kritik sorunları ele almadığını düşünüyor. Bu yüzden, Batı ülkelerinin yakın zamanda bir CBDC piyasaya sürmelerinin olası görünmediğini belirtiliyor. Daha önce Fed Başkanı Jerome Powell ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde de benzerler yorumlar yapmıştı. Powell, bu konuda aceleleri olmadığını belirtirken Lagarde, bir dijital euro piyasaya sürmenin beş seneyi bulabileceğini söylemişti.

Raporda, hükümetlerin CBDC’ler konusunda neden aceleci davranmadığı hakkında dikkat çekici bir ifade de yer alıyor:

“Kripto para geliştiricilerinin hayalleri oldukça yüksek olma eğiliminde olduğu gibi, çeşitli CBDC girişimlerinin hayalleri de öyledir.”

Şirketin Eylül 2020 itibariyle yönetimi altında olan varlık (AUM) değerlemesi 651 milyar dolar civarında yer alıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x