Yükleniyor...

Popüler Yatırımcı Ethereum 2.0 İçin Tarih Verdi

Malumunuz uzun zamandır hep birlikte Ethereum 2.

eth 2.0 icin tarih verdi

Malumunuz uzun zamandır hep birlikte Ethereum 2.0’ın çıkmasını bekliyoruz. Ama elimize geçen şey sürekli yaşanan ertelemeler ve uzunca bir bekleyiş. Konuyla alakalı  olarak kripto para topluluğunda sürekli eleştiriler yapılıyor, ETH 2.0’ın ne gibi faydaları olacağı tartışılıyor. Esasen biz de ETH 2.0 çıktığı zaman neler yaşanacağını oldukça merak ediyoruz.

Yerli kripto para topluluğununun önde gelen isimlerinden yatırımcı Tobby Kitty de bugün Twitter hesabından ETH 2.0 hakkında açıklamalarda bulundu. Ethereum 2.0’ın yılan hikayesine döndüğünü söyleyen ünlü yatırımcı, şu ifadeleri kullandı:

“Ethereum 2.0 yılan hikayesi oldu. 2018’de tamam dedik, 2019’da çıkacak dedik. 3 Ocak 2020 bu sefer tamam dedik, Temmuz’da bitti bu iş dedik. Aylardan oldu Ekim. ETH 2.0 ortada yok. Ancak bence ETH 2.0 bu sene sonunda çıkacak.”

Ethereum 2.0’ın bu sene sonunda çıkacağını düşünen Tobby Kitty, böyle düşünmesinin sebeplerini ise şu maddelerle açıkladı:

  • Resmi sitede 2020 tarihi hiç değiştirilmedi.
  • Vitalik çok yakında dedi.
  • Kasım söylentileri artık bizim community’de bariz bir şekilde söyleniyor.

ETH 2.0’ın Ne Gibi Faydaları Olacak?

Tobby Kitty, açıklamasının devamında ETH 2.0’ın fiyat anlamındaki artısının 32 ETH ve üzeri ETH tutan herkesin pasif gelir elde etmesi olacağını söyledi. Kitty, şu ifadeleri kullandı:

“Cosmos, Tezos, Cardano gibi stake’lediğiniz ETH’ler gelir olarak size yansıyacak. Bunun bir alım baskısı oluşturacağını düşünüyorum. Şimdi merak ettiklerinize tek tek geçelim: Benim 32 ETH’em yok. Stake yapabilir miyim, evet yapacaksın. Bunun için çeşitli havuzlara ETH’ni verirsin bunlara karşılık ödül alırsın ama çok gelirin olmaz. ETH 2.0 enflasyonu ciddi düşürecek. 1-2% arasına düşmesini öngörüyoruz. Bu da fiyata ciddi bir etki yaratacak diye düşünüyoruz.”

ETH Madenciliği Tarih mi Olacak?

Tobby Kitty, ayrıca ETH madenciliği tarih mi olacak sorusuna da yanıt verdi. Kitty, bu durumun biraz karışık olduğunu dile getirerek, şu ifadeleri kullandı:

“Şimdi yapılacak olanı söylüyorum; ETH 2.0’a geçişte ETH 1.0 zincirine zorluk bombaları atılacak. Bu bombalar madenciliği tamamen ETH 1.0 adına bitirmiş olacak. Ancak madenciler şunu diyebilirler.. Kardeşim biz devam ediyoruz. HardFork yapacağız. Olabilir. Böyle bir durumda örneğin Ethereum Cash çıkabilir. Ethereum’un varsa aynı miktarda Ethereum Cash alırsın.”

Popüler yatırımcı bu durumun ETH 2.0 için bir tehlike oluşturmayacağını da sözlerine ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner