Yükleniyor...

Porsche NFT Koleksiyonu Vitesi Artıramadı

Alman otomobil üreticisi Porsche, NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü, ancak proje hayranların tahmin ettiği şekilde ilerleyemedi.

Porsche NFT Koleksiyonu Vitesi Artiramadi

Alman otomobil üreticisi Porsche, NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü, ancak proje hayranların tahmin ettiği şekilde ilerleyemedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Porsche’nin dijital sanat alanındaki yeni NFT projesi, Hamburglu tasarımcı ve 3D sanatçısı Patrick Vogel tarafından geliştirildi. Vogel, Porsche için beyaz bir Porsche 911’i merkez alan dijital portreler tasarladı. Hayranlar projeden umutluydu fakat Miami’deki Art Basel sırasında tanıtılan NFT koleksiyonu basım engeline takıldı.

Porsche NFT Koleksiyonu Beklentileri Karşılayamadı

Alman markanın ikonik spor otomobili 911‘e saygı duruşunda bulunan 7.500 adetlik koleksiyon, birer saatlik arayla dört adımda sahipleri için basılmaya başlandı. İlk adım sona erdikten sonra, NFT’ler ucu açık bir durdurma süresiyle halka açıldı. Koleksiyoncuların her biri için 0,911 ETH (yaklaşık 1.490 dolar) karşılığında üç adede kadar sanal 911 Porsche basmasına izin verildi.

İlk açılıştan sonraki saatlerde, koleksiyonun satışlarının durduğu görüldü. Pazartesi akşamı Porsche’nin resmi web sitesi üzerinden yalnızca 1198 NFT (toplam koleksiyonun yaklaşık yüzde 16’sı) satılmıştı.

Porsche Ilk NFT Koleksiyonunu Duyurdu 1

İkincil piyasadaki satışlar da durgun görünüyordu. Gece saatlerinde koleksiyonun taban fiyatı 0,89 ETH’ye (yaklaşık 1.450 dolar) düştü. Yani koleksiyon, basım devam ederken OpenSea gibi ikincil pazarlarda 50 dolar daha ucuza satılıyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x