Yükleniyor...

“Portföyümü Bitcoin’e (BTC) Kaydırdım, Çünkü Tarihin En Kötü Ekonomik Buhranı Geliyor”

Goldman Sachs'ın eski Avrupa hedge fonu satış lideri olan Raul Pal, finansal sistemin büyük bir çöküş dönemine girdiğini ve bunun için Bitcoin (BTC) aldığını söylüyor.

Bitcoin btc koronavirüs

Goldman Sachs’ın eski Avrupa hedge fonu satış lideri olan Raul Pal, finansal sistemin büyük bir çöküş dönemine girdiğini ve bunun için Bitcoin (BTC) aldığını söylüyor.

Global Macro Investor ve Real Vision Group’un yatırım stratejisti ve kurucusu Howard Lindzon ile gerçekleştirilen yakın tarihli bir podcast’te Raoul Pal, kısa vadede hisse senetlerinde %20’lik bir düşüş yaşanacağını öngörüyor. Ancak uzun vadede Pal, koronavirüs salgınının ekonominin birçok sektörüne zarar verdiği için birçok şirketin iflas edeceğini düşünüyor:

Olasılıkları göz önünde bulundurursak, ekonomik sonuçlar açısından çok daha uzun bir olay olduğunu düşünüyorum … Ve bence bu, tarihin en büyük iflas olayı olacak.

Yeni Kuşağın Tercihleri Çok Farklı Olacak

Pal, yaklaşan krizin çok kötü olacağına ve gelecek neslin ruhunu kalıcı olarak değiştireceğine inanıyor.

Bu kuşaksal bir değişim… Genç kuşak artık her şeye sonsuza dek farklı bakacak.

Genç kuşak başarısız olan emeklilik sistemine şüpheyle bakacak ve menkul kıymet piyasalarına “bu benim için yeterli değil” diyecek. Bu sebeple yeni kuşak, riskler ve tasarruflar hakkında önceki nesillere göre çok farklı görüşlere sahip olacak.

Ekonomik Sorunlara Karşı Bitcoin (BTC) Önlemi

Bir kuşağın finansal sisteme karşı tutumunun nasıl değişebileceğini açıklamak için Pal, Milenyumları örnek gösteriyor:

2000 ve 2008’i gören kuşak çok fazla yaralandı. Finansal sisteme güvenmiyorlar… Önlerinde olanları reddediyorlar ve yeni ve farklı şeyler arayışındalar.

Kendisini koronavirüs pandemisinin artçı şoklarından korumak için Pal, servetinin önemli bir bölümünü Bitcoin’e kaydırdığını açıkladı:

Elimde bulunan nakit paramı önümüzdeki 12 ay için veya daha uzun süre olmak üzere konumlandırmak istiyorum. Paramı %25 Bitcoin, %25 altın, %25 nakit ve %25 ticaret fırsatları olarak koruyabileceğimi düşünüyorum.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner