Yükleniyor...

Porto Riko, Blockchain Şirketleri İçin Vergi Muafiyetlerini Tanımladı

Porto Riko Ekonomik ve Ticari Kalkınma Departmanı (DDEC), blockchain projelerinin yararlanabileceği vergi muafiyetlerini içeren bir belge yayımladı.

portoriko

Porto Riko Ekonomik ve Ticari Kalkınma Departmanı (DDEC), blockchain projelerinin yararlanabileceği vergi muafiyetlerini içeren bir belge yayımladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Konu ile ilgili açıklama yapan DDEC Sekreteri Luis Cidre’ye göre bu hamle, blok zinciri şirketleri için bir kesinlik ve istikrar ortamı yaratmayı amaçlıyor. 

Porto Riko, Blockchain Merkezi Olmayı Planlıyor

Porto Riko, ABD ada topraklarında faaliyet göstermek isteyen blockchain şirketlerini çekmek için harekete geçti. 

Porto Riko Ekonomik ve Ticari Kalkınma Departmanı’nın paylaştığı belge, blockchain tabanlı şirketlerin 60 sayılı kanun olarak da bilinen Porto Riko muafiyetler kanunu aracılığıyla vergi muafiyetlerinden faydalanmak için yapmaları gereken koşulları içeriyor. 

DDEC Sekreteri Manuel Cidre, bu hamleyle birlikte Porto Riko’nun blockchain şirketleri için en çok aranan destinasyonlar arasında yer almasını amaçladıklarını söyledi. 

Paylaşılan belgede, blockchain ile ilgili hizmetlerini ihraç etmeye çalışan ulusal şirketler için başka önemli tanımlar da yer alıyor. 

DDEC İş Teşvikleri Ofisi Direktörü Carlos Fontan gelişmeyle ilgili yaptığı açıklamada, Porto Riko’nun sektörde kesin ve doğru bir yasal çerçeve sağlayarak dünya çapında sektörün ön saflarında yer aldığını belirtti. 

Porto Riko, düzenlemelerin bir parçası olarak Şubat 2022’de Satış ve Kullanım Vergisi adı altında bir yasa çıkardı. Çıkarılan bu yasa kapsamında NFT’leri vergiye tabi varlıklar olarak tanımladılar ve gerçekleştirilen NFT alım satım işlemlerinin rapor edilmesi gerektiğinin altını çizdiler. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x