Yükleniyor...

Premier Lig Ekibinde Performans Bonusları Artık Bitcoin’le (BTC) Ödenecek

Southampton Futbol Kulübü'nün yeni sponsorluk anlaşması, Bitcoin ile ödenen performans bonuslarını içeriyor.

southampton bitcoin

Southampton Futbol Kulübü’nün yeni sponsorluk anlaşması, Bitcoin ile ödenen performans bonuslarını içeriyor.

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Southampton, kripto para birimi tabanlı bahis operatörü Sportsbet ile Bitcoin ile performansa dayalı bonus ödeme seçeneği içeren yeni bir sponsorluk anlaşması imzaladı. Premier Lig kulübü, yaptığı açıklamada “hızlı büyüyen para biriminden” yararlanabileceğini söyledi:

“Anlaşma, kulüp tarihindeki en büyük sponsorluk anlaşmasıdır ve ayrıca kulübe her sezon sonunda Bitcoin’le belirli performansa dayalı bonusların ödenmesi seçeneğini de içerir.”

Southampton F.C ile Sportsbet arasındaki ilk forma sponsorluk anlaşması, geçen Ağustos ayında 2020-2021 sezonunun başlangıcında duyurulmuştu. Sabit bir ücretin yanı sıra, büyük futbol kulüplerinin sponsorları genellikle telif hakkı ödemelerini ve performansa dayalı bonusları ödemek zorundadır.

Spor Endüstrisine Nüfuz Eden Kripto

Kripto para birimleri, Avrupa futbol sahnesinde çoktan çoğaldı. Ocak 2018’de, ilk kripto para çılgınlığının zirvesi sırasında, Arsenal, CashBet’in ICO’sunu tanıtmak için bir anlaşma imzaladı.

Geçen yıl Katalan futbol kulübü FC Barcelona, ​​taraftar katılımını artırmak için kendi token’ını başlattı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner