Yükleniyor...

Premier Lig’in Kripto ile İlişkisi Artıyor

Premier Lig’deki takımların kripto ile bağlantılı sponsorluk anlaşmaları artış gösteriyor.

Premier Ligin Kripto ile Iliskisi Artiyor

Premier Lig’deki takımların kripto ile bağlantılı sponsorluk anlaşmaları artış gösteriyor.

Kripto sektörünün dibi görünmeyen bir okyanustan herhangi bir farkı bulunmuyor. Bu nedenle de finanstan spora kadar uzanabilen faaliyet alanına sahip. Futbolda da hem Türkiye’de hem diğer ülkelerde kripto sektörü kendine yer edinmeyi başardı. Öyle ki, istatistikler bu başarının gün geçtikçe arttığını gösteriyor.

Premier Lig’in Her Takımında Kripto Sponsoru Var

Premier Lig futbolunun kripto ile ilişkisi, kriptonun düşen değerine ve kampanya gruplarının kulüplerin kripto bağlantıları konusundaki endişelerine rağmen yükselişte.

Kripto ile sponsorluk anlaşması yapılan tek lig elbette Premier Lig değil, Türkiye’de de Giresunspor gibi ligdeki genç takımların arkasında yer aldı. Bazı futbolcu transferleri de kripto para birimleriyle gerçekleştirildi ancak, en çok anlaşma yapılan lig Premier Lig olarak öne çıkıyor.

Premier Ligin Her Takiminda Kripto Sponsoru Var

The Athletic tarafından yapılan araştırmaya göre, geçen yıl Premier Lig’deki tüm takımların bir sponsorluk anlaşması vardı. Sezon boyunca kripto firmalarının, bahis firmalarının yerini alacağı konuşuluyordu.

Geçen yıl Premier Lig’deki 20 kulübün neredeyse tamamı alt-üst düzeyde en az bir kripto sponsoruna sahip oldu. Premier Lig şampiyonu Man City’nin OKX’le, Manchester United’ın Tezos’la, Chelsea’nin WhaleFin’le ve Socios’un altı Premier Lig kulübüyle anlaşması var.

Aslında, kripto yakında Premier Lig’de daha da yaygın hale gelebilir. Kripto firmaları için Premier Lig sponsorluğu yeni müşteriler bulmanın ucuz bir yoluyken, Premier Lig kulüpleri daha fazla sponsorluk anlaşması imzalayarak kârlarını artırmaya çalışıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner